Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přímá a nepřímá úměrnost - opakování Tento digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není-li uvedeno.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přímá a nepřímá úměrnost - opakování Tento digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není-li uvedeno."— Transkript prezentace:

1 Přímá a nepřímá úměrnost - opakování Tento digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není-li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován Mgr. Lenkou Novákovou

2

3 Zopakuj si Jaké proměnné se nejčastěji používají pro vyjádření závislosti? Která proměnná je nezávislá a která závislá? Jak se liší přímá a nepřímá úměrnost? Jak vypadají vzorce pro přímou a nepřímou úměrnost?

4 Doplň tabulky Přímá úměrnost: y=………… Nepřímá úměrnost: y=………… Po vyplnění hledej vztahy mezi jednotlivými sloupci a mezi řádky. Najdi vzorce. x1361220 y6 x1361220 y8

5 Urči, zda jde o přímou nebo nepřímou úměrnost Vztah mezi počtem strávníků a množstvím surovin Závislost doby, za kterou ujdeme danou vzdálenost, na rychlosti Závislost počtu ujetých kilometrů na množství spotřebovaného benzínu Závislost spotřeby benzínu na počtu ujetých kilometrů Vztah mezi délkou strany čtverce a jeho obvodem Závislost množství proteklé vody na čase při dané rychlosti Závislost doby, za kterou napustíme bazén, na rychlosti čerpání Vztah délky strany obdélníku a jeho obsahu (když se délka druhé strany nemění) Vztah délek stran obdélníku (když se nemění jeho obsah)

6 Úloha Kolik je potřeba roztavených zlatých mincí na pozlacení sedmi soch, když na pozlacení čtyř soch je potřeba 68 mincí? Řeš libovolným způsobem

7 Shrnutí Popiš rozdíly mezi přímou a nepřímou úměrností v definici ve vzorci Co mají naopak společného?


Stáhnout ppt "Přímá a nepřímá úměrnost - opakování Tento digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není-li uvedeno."

Podobné prezentace


Reklamy Google