Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován."— Transkript prezentace:

1 Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován Mgr. Zdenou Kabešovou 4. ročník OBDÉLNÍK

2 Rozdělte správně geometrické tvary: čtverec:obdélník:ostatní: Patří vše do geometrických tvarů?

3 OBDÉLNÍK: A B C D Vrcholy obdélníku: …………………………… Dvojice sousedních stran: …………… Dvojice protějších stran: ……………

4 OBDÉLNÍK: A B C D Vrcholy obdélníku: A,B, C,D Dvojice sousedních stran: AB a BC BC a CD CD a DA DA a AB Dvojice protějších stran: AB a DC AD a BC Kontrola:

5 A B CD - sousední strany: AB a BC, BC a CD, CD a DA, DA a AB - protější strany: AB a CD, BC a DA

6 A B C D Zjistěte, zda jsou sousední strany obdélníka k sobě navzájem kolmé. Jakou pomůcku jste použili ke zjištění kolmosti sousedních stran obdélníka? Protější strany obdélníku mají …………….. délku,.................. to shodné úsečky. Sousední strany obdélníku mají................délku, ……………. to shodné úsečky. stejnou jinou jsounejsoujsounejsou

7 Vzpomeňte si. Které předměty, věci či útvary jsou tvaru obdélníku? Nakreslete do školního sešitu a popište.


Stáhnout ppt "Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován."

Podobné prezentace


Reklamy Google