Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tíhová síla a těžiště ZŠ Velké Březno. Co budu na konci hodiny znát? Poznám definici pojmu tíhová síla Budu rozlišovat mezi pojmy tíhová síla a hmotnost.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tíhová síla a těžiště ZŠ Velké Březno. Co budu na konci hodiny znát? Poznám definici pojmu tíhová síla Budu rozlišovat mezi pojmy tíhová síla a hmotnost."— Transkript prezentace:

1 Tíhová síla a těžiště ZŠ Velké Březno

2 Co budu na konci hodiny znát? Poznám definici pojmu tíhová síla Budu rozlišovat mezi pojmy tíhová síla a hmotnost Naleznu těžiště jednoduchého tělesa, které má ve všech místech stejnou hustotu

3 Kde působí tíhová síla? Tíhová síla působí na všechna tělesa na zemském povrchu.

4 Jaký je správný fyzikální zápis tíhové síly? Správný fyzikální zápis tíhové síly F g =5 N

5 Vztah pro výpočet F g =m.g g – gravitační zrychlení g = 9,81

6 Jaký je rozdíl mezi tíhou a hmotnosti? Hmotnost a tíha jsou dvě různé veličiny. Hmotnost je veličina vlastní každému tělesu (stejná na Zemi, na Měsíci…). Vyjadřuje množství látky v tělese Tíhová síla určuje svislý směr. Velikost tíhové síly závisí na místě, kde se těleso nachází.

7 Co je to těžiště? Těžiště je působiště tíhové síly. –pro těžiště platí: každé těleso jedno těžiště těžiště může být mimo obsah tělesa poloha těžiště závisí na rozložení látky v tělese


Stáhnout ppt "Tíhová síla a těžiště ZŠ Velké Březno. Co budu na konci hodiny znát? Poznám definici pojmu tíhová síla Budu rozlišovat mezi pojmy tíhová síla a hmotnost."

Podobné prezentace


Reklamy Google