Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Falešný neboli napodobený lept je podobný pravému leptu svými kontrasty lesklých a matných ploch.  Dekorace touto technikou je jednodušší a proto levnější,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Falešný neboli napodobený lept je podobný pravému leptu svými kontrasty lesklých a matných ploch.  Dekorace touto technikou je jednodušší a proto levnější,"— Transkript prezentace:

1

2  Falešný neboli napodobený lept je podobný pravému leptu svými kontrasty lesklých a matných ploch.  Dekorace touto technikou je jednodušší a proto levnější, než dekorace pravým leptem.

3  Je několik způsobů nanášení: 1. Razítkování 2. Sítotisk 3. Stříkání se sítotiskem

4  Razítkovat se může třemi způsoby: a) pastou z průmyslových sazí - zaprašováním.Saze se utřou s tiskařskou fermeží na skleněné paletě. Stěrkou se vytvoří tenká vrstva a razítkem se přetiskuje na výrobek.Vatovým tamponem se razítka zaprašují suchou matnou práškovou barvou.Očištěný výrobek od přebytečné barvy se vypaluje.

5 b) podkladovou matnou barvou – barva se rozetře s fermeží a postupuje se stejně jako u razítkování sazemi. Rovněž se pálí. c) průmyslově vyrobenou pastou – po narazítkování se nezaprašuje a nemusí se vypalovat.

6  U tohoto způsobu nanášení se vytvoří opačný efekt než u pravého leptu.  U pravého leptu je dekor lesklý a okolí (vyleptané) matné.  U falešného razítkovaného leptu je tomu naopak. Dekor je matný a okolí lesklé.

7

8  Sítotiskem lze dosáhnout věrnější podoby s pravým leptem. a) na obtiskový papír se sítotiskem nanese matná barva v tenké vrstvě. Po zaschnutí se přetiskuje emailem pro dosažení plastičnosti a přelakuje se. Po natisknutí na výrobek se pálí na 800-820°C. b) postup je stejný jako u a), ale před nalakováním se nanese zlato, nebo platina.

9 Vzorek s vypáleným tiskem a odekorování zlatem a platinou před a po výpalu.

10  Matná barva se nastříká jako kanta tenkou vrstvou na výrobek. Po vypálení se na matný podklad přetiskuje vzor dekoru lesklou barvou tiskem. Na takto připravený a vypálený výrobek se nanáší lesklé, nebo matné zlato.

11

12 U této dekorace je nutno dodržovat základní podmínky bezpečnosti práce a PO.

13 KONTROLNÍ OTÁZKY

14 Jakými způsoby se nanáší falešný lept?

15 Falešný lept lze nanášet : razítkováním sítotiskem sítotiskem se stříkáním

16 Jaký je rozdíl mez pravým a falešným leptem?

17 Rozdíl mezi pravým a falešným leptem je ve způsobu nanášení, náročnosti a vzhledu.


Stáhnout ppt " Falešný neboli napodobený lept je podobný pravému leptu svými kontrasty lesklých a matných ploch.  Dekorace touto technikou je jednodušší a proto levnější,"

Podobné prezentace


Reklamy Google