Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa Tyršova VY_52_INOVACE_174_čas-výpočet Vytvořil: Jana Slaboňová Základní škola Dr. Miroslava Tyrše, Česká Lípa, Mánesova.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa Tyršova VY_52_INOVACE_174_čas-výpočet Vytvořil: Jana Slaboňová Základní škola Dr. Miroslava Tyrše, Česká Lípa, Mánesova."— Transkript prezentace:

1 Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa Tyršova VY_52_INOVACE_174_čas-výpočet Vytvořil: Jana Slaboňová Základní škola Dr. Miroslava Tyrše, Česká Lípa, Mánesova 1526, příspěvková organizace Tel: 487 829 220, fax 487 829 235 Jméno autora VMJana Slaboňová Datum vytvoření VM14.8.2011 Ročník použití VMdevátý Vzdělávací oblast/oborČlověk a příroda/fyzika Anotace VMPříklady k procvičení výpočtů na téma čas

2 XXX. Čas - výpočet Zopakujeme si: Čas je fyzikální veličina, kterou značíme písmenem … Základní jednotka času je … Odvozené jednotky jsou … Pro převodní vztahy mezi jednotkami platí … Na čem závisí jak dlouho se těleso pohybuje? Na tom, jak rychle se pohybuje a jak daleko se při tom dostane. Čas je fyzikální veličina, kterou lze vypočítat z dráhy tělesa a z jeho rychlosti.

3 Vzorec: t = s : v = t = t… čas (s; h) s… dráha (m; km) v… rychlost (m/s; km/h)


Stáhnout ppt "Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa Tyršova VY_52_INOVACE_174_čas-výpočet Vytvořil: Jana Slaboňová Základní škola Dr. Miroslava Tyrše, Česká Lípa, Mánesova."

Podobné prezentace


Reklamy Google