Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa Tyršova VY_52_INOVACE_154_klid a pohyb těles Vytvořil: Jana Slaboňová Základní škola Dr. Miroslava Tyrše, Česká Lípa,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa Tyršova VY_52_INOVACE_154_klid a pohyb těles Vytvořil: Jana Slaboňová Základní škola Dr. Miroslava Tyrše, Česká Lípa,"— Transkript prezentace:

1 Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa Tyršova VY_52_INOVACE_154_klid a pohyb těles Vytvořil: Jana Slaboňová Základní škola Dr. Miroslava Tyrše, Česká Lípa, Mánesova 1526, příspěvková organizace Tel: 487 829 220, fax 487 829 235 Jméno autora VMJana Slaboňová Datum vytvoření VM21.7.2011 Ročník použití VMsedmý Vzdělávací oblast/oborČlověk a příroda/fyzika Anotace VMZákladní poznatky o pohybu těles a o jeho principech

2 X. Klid a pohyb těles  Popsat z fyzikálního hlediska pohyb lze celkem snadno. Popsat klid je ale problém (celý známý vesmír se totiž neustále pohybuje a najít v něm „opravdu klidné místo“ opravdu nejde). My ale potřebujeme někdy vyjádřit, že se těleso nehýbe (že stojí) a tak si musíme pomoci tím, že říkáme zda mění svou polohu vzhledem k jinému tělesu.  Např. parašutista je v pohybu vzhledem k povrchu Země, ale v klidu vzhledem ke svému padáku.  Řidič auta je v pohybu vzhledem k silnici, ale v klidu vzhledem ke svému sedadlu.  Dům je v klidu vzhledem k Zemi, ale se Zemí se pohybuje vzhledem ke Slunci. (Vymysli další příklady)

3

4 Zapamatujeme si: 1.Těleso se pohybuje, když mění svou polohu vzhledem k jinému tělesu. 2.O tělesu můžeme říci, že se pohybuje (nebo že je v klidu), jen když uvedeme vzhledem k jakému tělesu. 3.Totéž těleso může být v pohybu vzhledem k jednomu tělesu v klidu a vzhledem k druhému v pohybu.


Stáhnout ppt "Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa Tyršova VY_52_INOVACE_154_klid a pohyb těles Vytvořil: Jana Slaboňová Základní škola Dr. Miroslava Tyrše, Česká Lípa,"

Podobné prezentace


Reklamy Google