Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Ing. Eva Peterková Předmět/vzdělávací oblast:Matematika Tematická oblast:Výpočet povrchů a objemů těles Téma:Sítě těles Ročník:3. Datum vytvoření:říjen.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Ing. Eva Peterková Předmět/vzdělávací oblast:Matematika Tematická oblast:Výpočet povrchů a objemů těles Téma:Sítě těles Ročník:3. Datum vytvoření:říjen."— Transkript prezentace:

1 Autor:Ing. Eva Peterková Předmět/vzdělávací oblast:Matematika Tematická oblast:Výpočet povrchů a objemů těles Téma:Sítě těles Ročník:3. Datum vytvoření:říjen 2012 Název:VY_32_INOVACE_07.1.02.MAT Anotace: Žáci si osvojí pojem síť tělesa a jeho význam, odvodí z nich vzorce pro povrch různých těles. Digitální učební materiál je určen pro žáky učebních oborů. Inovativní je zejména bohatým autorským obrazovým materiálem, který výrazně zvyšuje jeho názornost a usnadňuje porozumění tématu i u slabších žáků a žáků se SPU. Využívání animačních efektů ze sady Office 2010 udržuje pozornost žáků a ilustrační příklady zvyšují jejich aktivitu. Pro zvýšení interaktivity je vhodné použít interaktivní tabuli. Metodický pokyn: Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání. Vyžaduje použití multimediálních prostředků – PC, dataprojektoru, popř. interaktivní tabule. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli.

2 Sítě těles

3 Síť tělesa - všechny stěny tělesa zakreslené do jedné roviny -po vystřižení z papíru je možné vytvořit model příslušného tělesa -ze sítě je jasně patrný povrch daného tělesa

4 Síť krychle skládá se ze šesti shodných čtverců a.a a a S = 6.a 2

5 Síť kvádru skládá se ze tří dvojic shodných obdélníků a b ab a b c a c cc b S = 2.a.b + 2.b.c + 2.a.c

6 Síť trojbokého hranolu Sp Spl b bb b aa c cc c v – výška hranolu v v

7 Síť čtyřbokého jehlanu a a Sp Spl Obrázek č. 1

8 Síť válce a kužele S p = π.r 2 Spl= π.r.s r Válec Kužel

9 Podle sítě pojmenuj tělesa 23 4 Pravidelný trojboký jehlan (čtyřstěn) Trojboký hranol 1 Pravidelný čtyřboký jehlan Pravidelný šestiboký jehlan Pravidelný trojboký hranol 5

10 Zdroje: CALDA, Emil. Matematika pro dvouleté a tříleté učební obory SOU. 1. vyd. Praha: Prometheus, 2003, 201 s. Učebnice pro střední školy (Prometheus). ISBN 80-719-6260-0. Obrázek č. 1: Jehlan. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001- [cit. 2012-10-27]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Prav4bokjeh.pnghttp://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Prav4bokjeh.png Autorem obrázků, pokud není uvedeno jinak, je autorka výukového materiálu.


Stáhnout ppt "Autor:Ing. Eva Peterková Předmět/vzdělávací oblast:Matematika Tematická oblast:Výpočet povrchů a objemů těles Téma:Sítě těles Ročník:3. Datum vytvoření:říjen."

Podobné prezentace


Reklamy Google