Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Světová náboženství Autorem materiálu, není-li uvedeno jinak, je Bc. Jana Kloučková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Světová náboženství Autorem materiálu, není-li uvedeno jinak, je Bc. Jana Kloučková."— Transkript prezentace:

1 Světová náboženství Autorem materiálu, není-li uvedeno jinak, je Bc. Jana Kloučková

2 Anotace: Soubor se skládá z teoretického příspěvku, který je námětem pro vyučujícího. Představuje scénář výukové hodiny, zahrnuje klíčové kompetence a očekávaný výstup. Žáci odvozují jednotlivé pojmy a vysvětlují je. Vyučující k dosažení tohoto cíle použije hru, v tomto případě nazvanou KAPSA. Autor: Bc. Jana Kloučková Datum vytvoření: prosinec 2012 Jazyk: Čeština Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Obor: Zeměpis Tematický okruh: Společenské a hospodářské prostředí Učivo: Světová náboženství Očekávaný výstup: Posoudí na přiměřené úrovni prostorovou organizaci světové populace, její rozložení, strukturu, růst, pohyby a dynamiku růstu a pohybů, zhodnotí na vybraných příkladech mozaiku multikulturního světa Speciální vzdělávací potřeby: žádné Klíčová slova: náboženství, islám, křesťanství, buddhismus Druh učebního materiálu: Prezentace, tematická hra Cílová skupina: Žák II. stupně – 9. ročník Stupeň a typ vzdělávání: Základní vzdělání – druhý stupeň – první období Typická věková skupina: 12 – 15 let

3 ZEMĚPISNÁ KAPSA Pravidla hry Vyučující rozdělí žáky na libovolný počet skupin (doporučuji 4 skupiny) Každá skupina si zvolí jednoho zástupce, který bude mít za úkol uhádnout pojmy, které mu ostatní žáci z jeho skupiny budou vysvětlovat, aniž by u jednotlivých slov použili kořen hádaného slova.Žáci ve skupině se ve vysvětlování pojmů střídají.Časový limit pro každou skupinu je 1 minuta.Za správně uhodnutý pojem získává skupina 1 bod. Vyhrává ta skupina, která získala nejvyšší počet bodů.

4 ZEMĚPISNÁ HRA KAPSA NÁBOŽENSTVÍ KŘESŤANSTVÍ

5 ZEMĚPISNÁ HRA KAPSA NÁBOŽENSTVÍ BUDDHISMUS

6 ZEMĚPISNÁ HRA KAPSA NÁBOŽENSTVÍ HINDUISMUS

7 ZEMĚPISNÁ HRA KAPSA NÁBOŽENSTVÍ JUDAISMUS

8 ZEMĚPISNÁ HRA KAPSA NÁBOŽENSTVÍ ISLÁM

9 ZEMĚPISNÁ HRA KAPSA NÁBOŽENSTVÍ ANIMISMUS

10 ZEMĚPISNÁ HRA KAPSA NÁBOŽENSTVÍ ATEISMUS

11 Použité zdroje: Vypracovala, pokud není uvedeno jinak, Bc. Jana Kloučková V Obříství, prosinec 2012


Stáhnout ppt "Světová náboženství Autorem materiálu, není-li uvedeno jinak, je Bc. Jana Kloučková."

Podobné prezentace


Reklamy Google