Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Měřicí soustava magnetoelektrická Elektrická měření 1 Měřicí soustava magnetoelektrická Ing. Jaroslav Bernkopf.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Měřicí soustava magnetoelektrická Elektrická měření 1 Měřicí soustava magnetoelektrická Ing. Jaroslav Bernkopf."— Transkript prezentace:

1 Měřicí soustava magnetoelektrická Elektrická měření 1 Měřicí soustava magnetoelektrická Ing. Jaroslav Bernkopf

2 Měřicí soustava magnetoelektrická Elektrická měření 2 Ručka Magnet Jádro Cívka Pružinka Magnetický bočník

3 Měřicí soustava magnetoelektrická Elektrická měření 3 Magnet Ručka Cívka Jádro Pružinky

4 Měřicí soustava magnetoelektrická Elektrická měření 4 Tady je vidět hlavně magnet.

5 Měřicí soustava magnetoelektrická Elektrická měření 5 Někdo se v tom hrabal. Pružinka je vytržená. Chybí šroubek. Dostalo to ránu: jádro je hnuté a přilepené na magnet. Cívka je poškozená. Doraz je ohnutý.

6 Měřicí soustava magnetoelektrická Elektrická měření 6 Podkovový magnet vytváří magnetické pole. Mezi magnetem a železným jádrem je homogenní magnetické pole. Do otočné cívky se pouští měřený proud.

7 Měřicí soustava magnetoelektrická Elektrická měření 7 Na cívce je připevněná ručka. Ručka se otáčí s cívkou.

8 Měřicí soustava magnetoelektrická Elektrická měření 8 Pružinky (nejsou vidět) přivádějí do cívky proud a vracejí cívku na začátek stupnice. Proud v cívce vytvoří magnetické pole. To se pere s polem magnetu a cívka se pootočí. Jako rotor v motoru.

9 Měřicí soustava magnetoelektrická Elektrická měření 9 Čím větší proud, tím větší magnetické pole cívky síla výchylka Stupnice je lineární = všechny dílky jsou stejné.

10 Měřicí soustava magnetoelektrická Elektrická měření 10 Stejnosměrný proud vychýlí cívku jedním směrem. Střídavý proud cloumá cívkou sem a tam. Cívka vrčí, ale nepohne se. Hodí se na stejnosměrný, nehodí se na střídavý.

11 Měřicí soustava magnetoelektrická Elektrická měření 11 Magnetoelektrická soustava Výhody malá spotřeba – stačí málo proudu přesná lineární Nevýhody citlivá na otřesy citlivá na magnetické pole neměří střídavý proud


Stáhnout ppt "Měřicí soustava magnetoelektrická Elektrická měření 1 Měřicí soustava magnetoelektrická Ing. Jaroslav Bernkopf."

Podobné prezentace


Reklamy Google