Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Magnety – opakování. 1) Který minerál je přírodním magnetem a jaké má vlastnosti? 2) Z čeho se zhotovují umělé magnety? 3) Jak nazýváme látky, které jsou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Magnety – opakování. 1) Který minerál je přírodním magnetem a jaké má vlastnosti? 2) Z čeho se zhotovují umělé magnety? 3) Jak nazýváme látky, které jsou."— Transkript prezentace:

1 Magnety – opakování. 1) Který minerál je přírodním magnetem a jaké má vlastnosti? 2) Z čeho se zhotovují umělé magnety? 3) Jak nazýváme látky, které jsou přitahovány magnetem? Uveď konkrétní příklady. 4) Vysvětli, co jsou póly magnetu. Jak je nazýváme a jak je značíme? 5) Kde je netečné pásmo magnetu a jaké má vlastnosti?

2 6) Kdy se budou dva magnety přitahovat a kdy odpuzovat? 7) Co je to magnetka? 8) Jak můžeš dokázat, že kolem magnetu je magnetické pole? 9) Která magnetka v obrázku je nakreslena správně a proč?

3 10) Vysvětli, co je to magnetizace látky. Jakou látku můžeme zmagnetovat? 11) Co jsou indukční čáry magnetického pole? 12) Proč se magnetka natáčí svým severním pólem na sever?


Stáhnout ppt "Magnety – opakování. 1) Který minerál je přírodním magnetem a jaké má vlastnosti? 2) Z čeho se zhotovují umělé magnety? 3) Jak nazýváme látky, které jsou."

Podobné prezentace


Reklamy Google