Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název a adresa školy: Střední odborné učiliště stavební, Opava, příspěvková organizace, Boženy Němcové 22/2309, 746 01 Opava Název operačního programu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název a adresa školy: Střední odborné učiliště stavební, Opava, příspěvková organizace, Boženy Němcové 22/2309, 746 01 Opava Název operačního programu:"— Transkript prezentace:

1 Název a adresa školy: Střední odborné učiliště stavební, Opava, příspěvková organizace, Boženy Němcové 22/2309, Opava Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory 1.5 Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/ Název projektu: Zvyšování klíčových aktivit Předmět, ročník: Materiály, 2. ročník Název sady vzdělávacích materiálů: Dřevo jako materiál pro truhlářskou výrobu Sada číslo: ICT-102A Pořadové číslo vzdělávacího materiálu: 14 Označení vzdělávacího materiálu: VY_32_INOVACE_ICT-102A-14 Téma vzdělávacího materiálu: Překližované materiály - Voštinové desky Druh učebního materiálu: Prezentace Autor: Mgr. Miroslav Weisz Anotace: Prezentace se zaměřuje na procvičení učiva o voštinových deskách, tvarových výliscích z lepených dýh Metodické poznámky: Materiál je vhodný pro učební obor truhlář a operátor dřevařské a nábytkářské výroby Datum vytvoření: Ověření ve výuce:

2 Patří do skupiny překližovaných materiálů.
Voštinové desky Patří do skupiny překližovaných materiálů.

3 Konstrukce voštinové desky
Obvodový rám převážně z jehličnatého dřeva. Rám může být doplněn středovými vlysy a vložkami pro upevnění kování. Středová výplň vnitřního prostoru rámu. Oboustranné opláštění z tvrdé DTD (případně DVD).

4 Voštinové desky se podle středové výplně dělí:
Desky se středovou výplní z pásků tvrdé DVD, které jsou přeplátovány a tvoří mřížky. Desky se středovou výplní z papírové voštiny. Desky se středovou výplní z vlnité lepenky. Desky se středovou výplní z tepelně izolačních hmot. Desky se středovou výplní z masivních hranolků.

5 Konstrukce voštinových desek
Obr. 2. Obr. 1.

6 Příklad použití - tzv. dveřovka
Zdroj: foto autora

7 Výhody voštinových desek
Nízká hmotnost. Nízké dopravní náklady. Snadná manipulace. Šetrnost k životnímu prostředí. Vysoká pevnost v tlaku při rovnoměrném zatížení. Možnost další povrchové úpravy.

8 Nevýhody voštinových desek
Vyšší cena. Musí se vyrábět již ve formátech požadovaných rozměrů. Náchylné k poškození při bodovém zatížení.

9 Použití voštinových desek
Pro výrobu nábytkových dílců. Pro výrobu obalů. Pro výrobu interiérových dveří. Pro opláštění dřevostaveb.

10 Seznam použitých zdrojů
KŘUPALOVÁ, Zdeňka. Nauka o materiálech: pro 1. a 2. ročník SOU učebního oboru truhlář. 3., upr. vyd. Praha: Sobotáles, 2008, 253 s. ISBN NUTSCH, Wolfgang. Příručka pro truhláře. Praha: Europa-Sobotáles, 2006, 615 s. ISBN Obr. 1. KŘUPALOVÁ, Zdeňka. Nauka o materiálech: pro 1. a 2. ročník SOU učebního oboru truhlář. 3., upr. vyd. Praha: Sobotáles, 2008, 253 s. ISBN Obr. 2. NUTSCH, Wolfgang. Příručka pro truhláře. Praha: Europa-Sobotáles, 2006, 615 s. ISBN

11 Otázky k opakování a ověření učiva
1. Popiš konstrukci voštinové desky. Jaké materiály se používají na středovou výplň voštinových desek? 3. Jaké jsou výhody voštinových desek? 4. Jaké je použití voštinových desek?


Stáhnout ppt "Název a adresa školy: Střední odborné učiliště stavební, Opava, příspěvková organizace, Boženy Němcové 22/2309, 746 01 Opava Název operačního programu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google