Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jak tvořit magické čtverce? Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jak tvořit magické čtverce? Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným."— Transkript prezentace:

1 Jak tvořit magické čtverce? Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Nejdříve si nachystej posloupnost devíti čísel: Např.1,2,3,4,5,6,7,8,9 3,6,9,12,…. Pak si nachystej čtverec o 3x 3 polích… … a přidej pomocná pole Musíme začít od řešení, takže: Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

3 Pak čísla zapiš do tabulky dle daného pořadí. Z pomocných polí přesuň čísla na správné místo podle nápovědy: Nejdříve si nachystej posloupnost devíti čísel: Např.: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 3, 6, 9, 12… Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

4 Pro zadání úkolu prozraď 3 čísla a součet (magické číslo) čtverce. Př.: Doplň čtverec na magický čtverec s magickým číslem ZadáníŘešení Máme posloupnost devíti čísel: Např.: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

5 Posloupnost devíti čísel: Např.: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 3, 6, 9, 12… Zadání nebo 4 čísla tak,aby se součet dal určit. Řešení Než čtverec odevzdáš, zkontroluj, zda součty souhlasí ve všech směrech!!! Součet řádků: = = = = = = = 15 Odevzdej dva čtverce - zadání i řešení!!! Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze = 15 … což je magické číslo čtverce

6 Pak čísla zapiš do tabulky dle daného pořadí. Z pomocných polí přesuň čísla na správné místo podle nápovědy NYNÍ CELÝ POSTUP PRÁCE: Nejdříve si nachystej posloupnost devíti čísel: Např.: 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Tím je hotové řešení a můžeš vybrat čísla, která použiješ pro zadaní Nezapomeň zkontrolovat součty!!! Teď už můžeš svou práci odevzdat. Vyber vhodná čísla.


Stáhnout ppt "Jak tvořit magické čtverce? Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpo č tu Č R. Provozováno Výzkumným."

Podobné prezentace


Reklamy Google