Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Metodické centrum ISŠ – COP a Jazyková škola s právem SJZ Valašské Meziříčí 3. setkání metodiků škol okresu Vsetín Základní školy Středa 13. března 2013.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Metodické centrum ISŠ – COP a Jazyková škola s právem SJZ Valašské Meziříčí 3. setkání metodiků škol okresu Vsetín Základní školy Středa 13. března 2013."— Transkript prezentace:

1 Metodické centrum ISŠ – COP a Jazyková škola s právem SJZ Valašské Meziříčí 3. setkání metodiků škol okresu Vsetín Základní školy Středa 13. března 2013

2 Třetí metodické setkání - učitelé anglického jazyka ze základních škol okresu Vsetín. Termín konání: středa 13. března 2013 Místo konání: ISŠ – COP a Jazyková škola s právem SJZ Valašské Meziříčí, Palackého 49 Program setkání: 7.45 – 8.00Prezence 8.00 – 8.20Zahájení, seznámení s projektem 8.20 – 9.00Ukázková hodina na téma „Jak učit přídavná jména“ (Mgr. Zuzana Topičová, ZŠ Vyhlídka, VM) 9.00 – 9.40Diskuse k ukázkové hodině, výměna zkušeností 9.40 – 10.00Přestávka, občerstvení 10.00 – 10.30Metodický materiál k jazykovým zkouškám pro děti využitelný na ZŠ (Monika Konetzná a Mgr. Markéta Čejková, jazyková škola HELLO Ostrava). 10.30 – 11.00Technické vybavení metodického centra – co si v centru můžete vyzkoušet (práce s tablety a dotykovou televizí) 11.00 – 11.20Seznámení s metodickou literaturou k zapůjčení 11.20 – 11.50Diskuse o tématech dalších setkání a o konkrétních potřebách základních škol v oblasti metodiky AJ 11.50 – 12.00Zakončení, evaluační dotazník 12.00 Oběd

3 Ukázková hodina na téma „ Jak učit přídavná jména“ (Mgr. Zuzana Topičová)

4 Prezentace k Cambridgeským jazykovým zkouškám pro děti YLE (Mgr. Markéta Čejková a Bc. Monika Konetzná, jazyková škola HELLO Ostrava).

5 Učitelé základních škol si prohlédli a zapůjčili některé tituly ze zakoupené metodické literatury a vyzkoušeli si práci s novou technikou.

6 3. metodická skupina učitelů angličtiny Základní školy okresu Vsetín JménoŠkola 1 Laštovicová Eva, MgrZŠ Hošťálková 2 Žambochová Pavlína, Mgr.ZŠ Hošťálková 3 Ondřejová Dana, Mgr.ZŠ Žerotínova, Valašské Meziříčí 4 Šimková Alena, Mgr.ZŠ Hošťálková 5 Krupa Jiří, Mgr.ZŠ 5. května, Rožnov p/R 6 Tvardíková Pavlína, Mgr.ZŠ 5. května, Rožnov p/R 7 Záslavová Monika, Mgr.ZŠ Křižná, Valašské Meziříčí 8 Komínková Veronika, Mgr.ZŠ Křižná, Valašské Meziříčí 9 Šoborová Elen, Mgr.ZŠ Šafaříkova, Valašské Meziříčí 10 Hrabovský JiříZŠ a MŠ Police, 756 44 11 Škrýpková Markéta, Mgr.MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené Valašské Meziříčí 12 Fišrová Renata, MgrMŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené Valašské Meziříčí

7 Metodická skupina základních škol okresu Vsetín Středa 13. 3. 2013

8 Stručný výstup z metodického setkání učitelů základních škol okresu Vsetín Třetí skupina metodiků je složena z učitelů základních škol, a to jak z prvního, tak z druhého stupně. Ukázkovou hodinu předvedla Mgr. Topičová ze Základní školy Vyhlídka ve Valašském Meziříčí. Hodina byla metodicky pestrá, byla použita dotyková tabule. Učitelé si odnesli nové inspirační prvky i elektronicky zpracovaný materiál k hodině. Po přestávce následovala krátká prezentace Cambridgeských zkoušek pro děti YLE. Reprezentantky Jazykové školy HELLO z Ostravy Mgr. Markéta Čejková a Bc. Monika Konetzná ukázaly učitelům velmi dobře zpracovaný metodický materiál, který slouží jako příprava ke zkoušce, je dostupný na internetu a je využitelný i ve výuce ve škole. Samotné zkoušky pro děti, které jsou vždy úspěšné, mají velmi silný motivační charakter. Pokud jde o náměty na možná školení, žádají učitelé stejně jako v předešlých skupinách metodiku výuky v širokospektrálních třídách co do úrovně znalostí, nácvik ovládání technických pomůcek, práci se softwarem pro přípravu výukových materiálů a technickou pomoc obecně, motivační hry. V případě metodických školení opět zaznělo jméno Mgr. Sylvie Dolákové. Velmi žádoucí jsou materiály a náměty k výuce předmětu Konverzace. Učitelé se dohodli, že si na příští setkání přinesou vlastní zpracované náměty pro vzájemnou výměnu. V závěru bylo shrnuto vše podstatné: záměr projektu, ukázková hodina na téma „Jak učit přídavná jména“ jako motivace a námět k diskusi, nové poznatky o možných zkouškách pro žáky základních škol YLE, seznámení s vybavením centra a s literaturou k zapůjčení.

9 3. metodická skupina učitelů angličtiny ze základních škol okresu Vsetín


Stáhnout ppt "Metodické centrum ISŠ – COP a Jazyková škola s právem SJZ Valašské Meziříčí 3. setkání metodiků škol okresu Vsetín Základní školy Středa 13. března 2013."

Podobné prezentace


Reklamy Google