Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA PŘI SANATORIU EDEL ZLATÉ HORY Pilotní projekt SIPVZ 2006 č. 0849P2006 „Využití výukových programů a vlastních prezentací.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA PŘI SANATORIU EDEL ZLATÉ HORY Pilotní projekt SIPVZ 2006 č. 0849P2006 „Využití výukových programů a vlastních prezentací."— Transkript prezentace:

1 ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA PŘI SANATORIU EDEL ZLATÉ HORY Pilotní projekt SIPVZ 2006 č. 0849P2006 „Využití výukových programů a vlastních prezentací při skupinové i individuální práci v našem typu zařízení“

2 Prezentace projektu Účel vytvoření projektu: * získat prostředky k nákupu potřebné techniky – dataprojektoru a interaktivní tabule s příslu- šenstvím, * získat prostředky k nákupu potřebné techniky – dataprojektoru a interaktivní tabule s příslu- šenstvím, * více využívat stávající výukové programy, * více využívat stávající výukové programy, * vytvořit vlastní výukové a didaktické materiály pro výuku, opakování i procvičování učiva v zá- kladních předmětech na I. stupni. * vytvořit vlastní výukové a didaktické materiály pro výuku, opakování i procvičování učiva v zá- kladních předmětech na I. stupni.

3 Bude plnit tyto cíle: Zefektivní individuální i skupinovou práci dětí, které přijíždějí s různými učebnicemi, znalostmi i učivem. Zefektivní individuální i skupinovou práci dětí, které přijíždějí s různými učebnicemi, znalostmi i učivem. Pomůže dětem se SPU a SVP lépe zvládat učivo a integrovat se mezi ostatní žáky. Pomůže dětem se SPU a SVP lépe zvládat učivo a integrovat se mezi ostatní žáky. Umožní práci s výukovými programy i v jiné než počítačové třídě. Umožní práci s výukovými programy i v jiné než počítačové třídě.

4 Bude motivovat žáky k aktivní práci v hodinách a vyučující k zapojování ICT technologií do výuky a jejich propojení s klasickými metodami. Bude motivovat žáky k aktivní práci v hodinách a vyučující k zapojování ICT technologií do výuky a jejich propojení s klasickými metodami. Pomocí vlastních vytvořených didaktických materiálů přispěje k lepšímu pochopení a procvičování nového nebo problémového učiva. Pomocí vlastních vytvořených didaktických materiálů přispěje k lepšímu pochopení a procvičování nového nebo problémového učiva. Přispěje k postupnému plnění ICT standardu školy. Přispěje k postupnému plnění ICT standardu školy. Integruje spolupráci ZŠ a MŠ tím, že umožní dětem i učitelkám MŠ využívat ICT pro vlastní plnění cílů jejich ŠVP. Integruje spolupráci ZŠ a MŠ tím, že umožní dětem i učitelkám MŠ využívat ICT pro vlastní plnění cílů jejich ŠVP. Poslouží jako jeden z prostředků při práci s novým ŠVP. Poslouží jako jeden z prostředků při práci s novým ŠVP.

5 Technické požadavky: Program je vytvořen MS Power Point a SW SMARTBoard SW 9.45. Program je vytvořen MS Power Point a SW SMARTBoard SW 9.45. Multimediální PC Win 2000, … Multimediální PC Win 2000, … Interaktivní tabule, dataprojektor. Interaktivní tabule, dataprojektor. Je spustitelný z CD. Je spustitelný z CD. Programy evaluované MŠMT (Terasoft, Didakta, LANGMaster, aj.) Programy evaluované MŠMT (Terasoft, Didakta, LANGMaster, aj.) Doplňkové didaktické materiály vytvořené učiteli na školách využívajících interaktivní tabuli AV MEDIA. Doplňkové didaktické materiály vytvořené učiteli na školách využívajících interaktivní tabuli AV MEDIA.

6 Komu jsou naše didaktické materiály určeny?  Pedagogům pracujícím s dětmi na I. stupni a při využití evaluovaných výukových programů MŠMT (Terasoft, Didakta, LANGMaster, aj.) i na II. stupni ZŠ.  Dětem pracujícím individuálně i skupinově v zá- kladních předmětech s možností kontroly učite- lem nebo ostatními žáky.  Učivo bylo vybráno na základě zkušeností vyuču- jících učitelů v těchto předmětech z nejčastěji používaných učebnic.

7 Vlastní výukové materiály jsou rozděleny na tyto oblasti: Vlastní výukové materiály jsou rozděleny na tyto oblasti:  Jazyk český  Jazyk anglický  Matematika  Člověk a jeho svět (Prvouka)

8 Náhled do výukového programu

9 Práce v hodině matematiky s výuk. programy „Terasoft“

10 Ukázka didaktických materiálů vytvořených našimi učiteli.

11

12

13

14

15

16

17 Projekt vytvořili: Bc. Daniela Petříková – Člověk a jeho svět Mgr. Jaroslava Patáková – Jazyk český Mgr. Eva Ščobáková – Jazyk anglický Gabriel Markovič – Matematika s podporou všech učitelů ZŠ a MŠ při Sanatoriu Edel Zlaté Hory Konec prezentace Konec prezentace


Stáhnout ppt "ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA PŘI SANATORIU EDEL ZLATÉ HORY Pilotní projekt SIPVZ 2006 č. 0849P2006 „Využití výukových programů a vlastních prezentací."

Podobné prezentace


Reklamy Google