Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TECHNICKÉ KRESLENÍ Autor: Luboš Šlechta Datum: 13.1.2012 Třída: 8 - 9 KÓTA - druhy Anotace: Žáci dostali teoretické informace, význam kóty na výkrese,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TECHNICKÉ KRESLENÍ Autor: Luboš Šlechta Datum: 13.1.2012 Třída: 8 - 9 KÓTA - druhy Anotace: Žáci dostali teoretické informace, význam kóty na výkrese,"— Transkript prezentace:

1 TECHNICKÉ KRESLENÍ Autor: Luboš Šlechta Datum: 13.1.2012 Třída: 8 - 9 KÓTA - druhy Anotace: Žáci dostali teoretické informace, význam kóty na výkrese, způsoby kotování v technické dokumentaci.

2 KOTOVÁNÍ Kótování je způsob určení velikosti předmětu nakresleného na výrobním výkresu. Aby konstruktér výkres správně okótoval, musí mít určité vědomosti o výrobě součásti, aby ji šlo podle výkresu vyrobit. Pro určení rozměrů výrobku jsou rozhodující pouze rozměry udané kótami, bez zřetele na měřítko, v němž je výkres nakreslen. Žádné rozměry se nesmějí z výkresu odměřovat. Kótováníměřítko Kóty značí rozměry v milimetrech, ale značku mm nepíšeme. Úhly kótujeme ve stupních, minutách a vteřinách. Kótovací čáry jsou s kótovaným rozměrem rovnoběžné, pomocné čáry jsou k němu zpravidla kolmé.milimetrechstupníchminutách vteřináchrovnoběžnékolmé

3 DRUHY KOTOVÁNÍ Kotování od základnyřetězová kóta

4 SLOŽENÍ KÓTY

5 KÓTY PRO PRŮMĚR, ZÁVIT A RÁDIUS PRŮMĚR: ZÁVIT: RÁDIUS:


Stáhnout ppt "TECHNICKÉ KRESLENÍ Autor: Luboš Šlechta Datum: 13.1.2012 Třída: 8 - 9 KÓTA - druhy Anotace: Žáci dostali teoretické informace, význam kóty na výkrese,"

Podobné prezentace


Reklamy Google