Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tajemství abstraktní malby III. Abstrakce a surrealismus Obraz pro celé tělo Abstraktní expresionismus.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tajemství abstraktní malby III. Abstrakce a surrealismus Obraz pro celé tělo Abstraktní expresionismus."— Transkript prezentace:

1 Tajemství abstraktní malby III. Abstrakce a surrealismus Obraz pro celé tělo Abstraktní expresionismus

2 Max Ernst Krajina s měsícem Surrealismus otevřel podvědomí člověka nejen pro vnímání uměleckého díla, ale také pro jeho tvorbu. Tajemné, zvláštní, nepochopitelné, groteskní, bizarní, děsivé – to vše se skrývá v naší mysli a může prostřednictvím díla vystoupat na povrch...

3 Wols Modrý granát Rýhy v papíru, zvrásněná usychající barva, rozpíjející se linie. Wolsovy obrazy obracejí naši pozornost k materiálu jako k hmotě, s níž se něco děje. A to něco má souvislost i s námi, s naším tělem, protože i ono se může poranit, poškodit, zvrásnit. Obrazy nás podvědomě znepokojují, protože nám připomínají, že hmota našeho těla je pomíjivá.

4 Jean Fautrier Hlava rukojmího Válečné utrpení, v němž člověk ztrácí svou obvyklou tvář a stává se jedním z mnoha ještě živých, stálo u zrodu těchto anonymních tváří, malovaných rozpíjející se barvou na zmuchlaném papíře.

5 Jackson Pollock Kompozice č. 16

6 Georges Mathieu Velký bílý algoritmus

7 Mark Tobey Bílý dokument

8 Jackson Pollock Kompozice 22

9 Mark Rothko Obraz číslo 15 A ještě úkol: Najděte si větší kus papírové lepenky, nejlépe ze staré krabice. Důkladně prozkoumejte svrchu i zevnitř. Trhejte ji, loupejte po vrstvách. Zkuste na ni kreslit tuší, navrch i do vnitřních drsných vrstev. Znovu trhejte, znovu kreslete a malujte. Dokud vás to nezačne bavit - a potom dokud vás to bude bavit. Dejte svému výtvoru jméno. Zkoumejte společně, čemu nebo komu se podobá, jaké emoce probouzí. Vystavte všechny své výtvory a pozvěte hosty na výstavu. Konec III. dílu Literatura: Golding, J. Cesty k abstraktnímu umění, Pijoan, J. Dějiny umění 10,


Stáhnout ppt "Tajemství abstraktní malby III. Abstrakce a surrealismus Obraz pro celé tělo Abstraktní expresionismus."

Podobné prezentace


Reklamy Google