Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tímto termínem se označuje celá řada nefigurativní a negeometrické malby. Jedná se o silně citový a individualistický proud abstraktního malířství, kladoucí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tímto termínem se označuje celá řada nefigurativní a negeometrické malby. Jedná se o silně citový a individualistický proud abstraktního malířství, kladoucí."— Transkript prezentace:

1

2 Tímto termínem se označuje celá řada nefigurativní a negeometrické malby. Jedná se o silně citový a individualistický proud abstraktního malířství, kladoucí důraz na bezprostřední výrazovost malířského projevu. Využívá se hlavně rytmu, dynamičnosti, struktur, rukopisu, spontánnosti, kaligrafie, barevnosti, atd. Jedná se o silně citový a individualistický proud abstraktního malířství, kladoucí důraz na bezprostřední výrazovost malířského projevu. Využívá se hlavně rytmu, dynamičnosti, struktur, rukopisu, spontánnosti, kaligrafie, barevnosti, atd.

3 Tyto tendence se plně prosazují v 50. a 60. letech minulého století. K nejznámějším proudům patří: ART BRUT TAŠISMUS INFORMEL CHROMATICKÁ MALBA ACTION PAINTING aj. Abstraktní expresionismus je protějškem geometrické abstrakci.

4 28 J. Dubuffet, Filozofická krajina

5 29 J. Dubuffet, Kráva se subtilním nosem

6 30 A. Tàpies, Malba

7 31 Wols, Modrý fantom

8 32 W. de Kooning, Žena č. II

9 33 M. Tobey, Záření města

10 34 M. Rothko, Červená, bílá a kaštanová

11 35 J. Pollock, Vlnivé dráhy

12 Představitelé: Jean DUBUFFET Antoni TÀPIES Jackson POLLOCK Willem DE KOONING WOLS Mark ROTHKO Mark TOBEY Joan MITCHELL Jean FAUTRIER Hans HARTUNG aj.


Stáhnout ppt "Tímto termínem se označuje celá řada nefigurativní a negeometrické malby. Jedná se o silně citový a individualistický proud abstraktního malířství, kladoucí."

Podobné prezentace


Reklamy Google