Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pohyb a klid. Pohyb a klid – rozdíl  Pohyb chápeme jako změnu polohy určitého tělesa vzhledem k jinému tělesu v závislosti na čase  Klid chápeme jako,když.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pohyb a klid. Pohyb a klid – rozdíl  Pohyb chápeme jako změnu polohy určitého tělesa vzhledem k jinému tělesu v závislosti na čase  Klid chápeme jako,když."— Transkript prezentace:

1 Pohyb a klid

2 Pohyb a klid – rozdíl  Pohyb chápeme jako změnu polohy určitého tělesa vzhledem k jinému tělesu v závislosti na čase  Klid chápeme jako,když je jedno těleso k druhému v klidu (nečinnosti)

3 Trajektorie  Trajektorie je čára,kterou při pohybu tělesa opisuje  Př. Křída  Cestovní letadlo

4 Druhy pohybů  otáčivý  posuvný  přímočarý  křivočarý  rovnoměrný  nerovnoměrný

5 Otáčivý  Každý bod tělesa opisuje kružnici nebo její část  Př. Cyklistické kolo

6 Posuvný  Všechny body tělesa se pohybují po stejné trajektorii  Př. Vlak

7 Přímočarý a křivočarý  Podle dráhy trajektorie rozlišujeme  Přímočarý  - když se těleso pohybuje rovně  - Př. Vlak když jede rovně  Křivočarý  - když se těleso pohybuje křivě  - Př. Auto když zatáčí

8 Rovnoměrný a Nerovnoměrný  Podle délky dráhy,kterou těleso urazí za určitý čas rozlišujeme  Rovnoměrný  - Těleso urazí za stejné,libovolně malé doby vždy stejné dráhy  - Př. Auto když jede pořád 50km  Nerovnoměrný  - Těleso urazí za stejné,libovolně malé doby různé dráhy  - Př. Auto když brzdí


Stáhnout ppt "Pohyb a klid. Pohyb a klid – rozdíl  Pohyb chápeme jako změnu polohy určitého tělesa vzhledem k jinému tělesu v závislosti na čase  Klid chápeme jako,když."

Podobné prezentace


Reklamy Google