Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pohyb tělesa opakování Tomáš Prejzek ZŠ T. Stolzové Kostelec nad Labem Říjen 2011 VY_32_INOVACE_FY_03.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pohyb tělesa opakování Tomáš Prejzek ZŠ T. Stolzové Kostelec nad Labem Říjen 2011 VY_32_INOVACE_FY_03."— Transkript prezentace:

1 Pohyb tělesa opakování Tomáš Prejzek ZŠ T. Stolzové Kostelec nad Labem Říjen 2011 VY_32_INOVACE_FY_03

2 Informace pro učitele: Vzdělávací oblast:Člověk a příroda Vzdělávací obor: Fyzika Ročník: 7. Tematická oblast:Mechanika Klíčová slova: Pohyb tělesa (žák rozhodne, zda je dané těleso v klidu či v pohybu vzhledem k jinému tělesu) Použité materiály: kliparty sady MS Office Word http://office.microsoft.com/cs-cz/images Metodický postup: 1.Samostatná práce u počítače. 2.Žáci si během průchodu zapisují definice. 3.Na závěr si zkontrolují úplnost svých zápisů.

3 Pohyb Co je to pohyb ? Kdy je těleso v klidu? Jaký je rozdíl mezi trajektorií a dráhou?

4 Pohyb a klid Pohyb tělesa je změna polohy tělesa vzhledem k jinému tělesu. Těleso je vzhledem k jinému tělesu v klidu, pokud se vzhledem k němu nepohybuje. 1. Rozhodněte, zda se auto s červenou hvězdou pohybuje vzhledem k druhému autu.

5 Pohyb a klid Pohyb tělesa je změna polohy tělesa vzhledem k jinému tělesu. Těleso je vzhledem k jinému tělesu v klidu, pokud se vzhledem k němu nepohybuje. 2. Rozhodněte, zda se auto s červenou hvězdou pohybuje vzhledem k druhému autu.

6 Pohyb a klid Pohyb tělesa je změna polohy tělesa vzhledem k jinému tělesu. Těleso je vzhledem k jinému tělesu v klidu, pokud se vzhledem k němu nepohybuje. 3. Rozhodněte, zda se auto s červenou hvězdou pohybuje vzhledem k druhému autu.

7 Pohyb a klid Pohyb tělesa je změna polohy tělesa vzhledem k jinému tělesu. Těleso je vzhledem k jinému tělesu v klidu, pokud se vzhledem k němu nepohybuje. 4. Rozhodněte, zda se auto s červenou hvězdou pohybuje vzhledem k druhému autu.

8 Pohyb a klid Pohyb tělesa je změna polohy tělesa vzhledem k jinému tělesu. Těleso je vzhledem k jinému tělesu v klidu, pokud se vzhledem k němu nepohybuje. 5. Rozhodněte, zda se auto s červenou hvězdou pohybuje vzhledem k slunci.

9 Trajektorie a dráha Trajektorie je spojnice bodů, kterými při pohybu projde určitý bod tělesa. Dráha je délka trajektorie, proto se měří ve stejných jednotkách jako délka. Značka fyzikální veličiny dráhy je s. Trajektorie

10 Otázka 6. Vyberte, v kterých jednotkách není možné změřit dráhu.

11 Pohyb přímočarý a křivočarý Podle tvaru trajektorie rozdělujeme pohyb na : křivočarý – není-li trajektorií úsečka přímočarý – trajektorie je úsečka 7. Rozhodněte, kdo koná křivočarý pohyb vzhledem k zemi.

12 Vyhodnocení


Stáhnout ppt "Pohyb tělesa opakování Tomáš Prejzek ZŠ T. Stolzové Kostelec nad Labem Říjen 2011 VY_32_INOVACE_FY_03."

Podobné prezentace


Reklamy Google