Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pohyb tělesa Vytvořil: Robert Kunesch. Pohyb tělesa je změna polohy tělesa vzhledem k jinému tělesu V našem případě se kulička pohybovala vzhledem k desce.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pohyb tělesa Vytvořil: Robert Kunesch. Pohyb tělesa je změna polohy tělesa vzhledem k jinému tělesu V našem případě se kulička pohybovala vzhledem k desce."— Transkript prezentace:

1 Pohyb tělesa Vytvořil: Robert Kunesch

2 Pohyb tělesa je změna polohy tělesa vzhledem k jinému tělesu V našem případě se kulička pohybovala vzhledem k desce stolu. Jestliže se těleso vzhledem k jinému tělesu nepohybuje je vzhledem němu v klidu. Stejně jako je teď kulička v klidu vzhledem k desce stolu.

3 Spojnice bodů, kterými při pohybu projde určitý bod tělesa, se nazývá trajektorie. Podle tvaru trajektorie dělíme pohyby na: Přímočaré Křivočaré

4 Každý pohyb lze složit s pohybů posuvných a otáčivých. Proto posuvný a otáčivý pohyb jsou pohyby základní. Otáčivý pohyb: Při otáčivém pohybu se všechny body tělesa pohybují po kružnicích s středy na jedné přímce – ose otáčení.

5 AA Posuvný pohyb: Při posuvném pohybu se každý bod tělesa pohybuje po stejné trajektorii: trajektorie jednotlivých bodů tělesa mají stejný tvar a stejnou délku (dráhu).

6 Průměrná Rychlost Je podíl dráhy (s) a času (t), za který těleso dráhu urazilo. V = s t Jednotkami rychlosti jsou: Metr za sekundu Kilometr za hodinu m km s h

7 Příklad: Ford GT ujel 300 Km za 1 h 30 min. Jakou průměrnou rychlostí se pohyboval? Pokud vám vyšlo 200 Km/h tak jste se trefili, ale řidič ho rozhodně šetřil.

8 Děkuji Vám za pozornost.


Stáhnout ppt "Pohyb tělesa Vytvořil: Robert Kunesch. Pohyb tělesa je změna polohy tělesa vzhledem k jinému tělesu V našem případě se kulička pohybovala vzhledem k desce."

Podobné prezentace


Reklamy Google