Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Naše m ě sto - MIMO Ň Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace Oblast podpory 1.4 - Zlepšení podmínek pro vzdělávání na.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Naše m ě sto - MIMO Ň Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace Oblast podpory 1.4 - Zlepšení podmínek pro vzdělávání na."— Transkript prezentace:

1 Naše m ě sto - MIMO Ň Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace Oblast podpory Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách OP VK

2 Naše město - MIMOŇ

3 Poloha města Mimoně leží na Českolipsku, v podhůří Lužických hor obyvatel 2 školy, 1 střední škola řeka Ploučnice v okolí dostatek lesů dopravní spojení ČD, ČSAD, MHD. nejbližší hraniční přechody od města jsou: Hrádek nad Nisou, Varnsdorf, Habartice, Petrovice a Krompach.

4 Historie města Historické a archeologické nálezy – z mladší doby kamenné Městem kdysi vedla kupecká cesta od Baltu přes Žitavu až do Prahy. Název města je původu keltského. Původně zde prošli Markomani, později Slované, a další přistěhovalci- Srbové. Kolem Mimoně vznikají další osady a města.

5 Místo zde získávají také Vartenberkové - dávní majitelé hradu Ralsko a Stráže. Kolem r získává město výsady, město obchoduje, Zřizuje zde jatka, lázně, pálí se zde pálenka, prodává sůl. Kolem r je postaven mimoňský zámek, několikrát vyhořel, r byl odstřelen. Postupně se zde vystřídalo mnoho majitelů a to až do r V tomto roce bylo město zničeno bombardováním ( )

6 Znak města Mimoně - Znak je součástí města. - Znakem se označuje radnice - Znak je součástí praporu města. Na červeném štítě stojí hradební zeď ze zlatých kvádrů s otevřenou bránou, dřevěnými vraty, a vytaženou zlatou mříží. V horní části je zdobené cimbuří.

7 Foto Mimoň /www.search.seznam.cz/

8 Hrad Ralsko

9 /www.foto.mapy.cz/ hrad-Ralsko/


Stáhnout ppt "Naše m ě sto - MIMO Ň Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace Oblast podpory 1.4 - Zlepšení podmínek pro vzdělávání na."

Podobné prezentace


Reklamy Google