Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Městská radnice.  Krajské město se jmenuje Liberec.  Leží na samém severu ČR.  Žije zde 438 600 obyvatel.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Městská radnice.  Krajské město se jmenuje Liberec.  Leží na samém severu ČR.  Žije zde 438 600 obyvatel."— Transkript prezentace:

1 Městská radnice

2  Krajské město se jmenuje Liberec.  Leží na samém severu ČR.  Žije zde 438 600 obyvatel

3 Krajské město Libereckého kraje je Liberec. Žije zde 106 187 obyvatel.Okres Liberec se skládá z 59 obcí.Liberec je 5. největším městem v ČR. Liberec patří do historické země Čechy.

4 Okresní města Libereckého kraje jsou:  Česká Lípa  Nový Bor  Stráž pod Ralskem  Harrachov (lyžařské centrum)

5 Na jižní části se rozkládá Česká tabule.Při hranici s Polskem Lužické a Jizerské hory. Na území kraje zasahují Krkonoše.

6 Kraj je odvodňován přítoky řeky Labe. V Jizerských horách pramení řeka Jizera a Nisa. V okolí se nachází Máchovo jezero.

7  Pěstují se tu méně náročné plodiny (oves). Zemědělství je zaměřeno především na živočišnou výrobu mléka a mléčných výrobků.

8  Rozvinutý je především průmysl skla, keramiky a strojírenství.V Jablonci nad Nisou se vyrábí světoznámá bižuterie.V obci Poniklá se vyrábí vánoční ozdoby.

9 Osobnosti kraje jsou:  Herec-František Peterka  Čestný člen města-Stanislav Hnělička

10  Zámek Sychrov:  Novogotický zámek, dnešní podoba z poloviny 19. století  Významným majitelem rod Rohanů  Jedna z největších sbírek portrétů ve střední Evropě  Nádherný zámecký park - 26 hektarů  Natáčela se zde pohádka: Zlatovláska, Nesmrtelná teta, Nejkrásnější hádanka.

11 Aquapark Liberec Zoo-Liberec  Stadion hokejistů

12  OBRÁZKY:

13  Děkujeme za pozornost!!!!!!!


Stáhnout ppt "Městská radnice.  Krajské město se jmenuje Liberec.  Leží na samém severu ČR.  Žije zde 438 600 obyvatel."

Podobné prezentace


Reklamy Google