Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PRAHA Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PRAHA Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ."— Transkript prezentace:

1 PRAHA Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST

2 Praha je hlavním městem České republiky. Praha je hlavním městem České republiky. Je také krajským městem Středočeského kraje a zároveň samostatným Je také krajským městem Středočeského kraje a zároveň samostatným krajem České republiky. V čele města stojí primátor. krajem České republiky. V čele města stojí primátor. Praha patří mezi nejkrásnější velkoměsta na světě. Praha patří mezi nejkrásnější velkoměsta na světě. Žije zde více než 1 milion obyvatel. Žije zde více než 1 milion obyvatel.

3

4 Prahou protéká naše nejdelší řeka Vltava, přes kterou je vybudováno Prahou protéká naše nejdelší řeka Vltava, přes kterou je vybudováno mnoho mostů. mnoho mostů. Nejkrásnější a nejznámější je Karlův most. Nejkrásnější a nejznámější je Karlův most.

5 V Praze je mnoho vzácných historických památek, které obdivují turisté z celého světa. V Praze je mnoho vzácných historických památek, které obdivují turisté z celého světa. Pražský hrad Chrám sv. Víta

6 Vyšehrad

7 Staroměstská radnice s věží a orlojem Staroměstská radnice s věží a orlojem

8 Praha je kulturním centrem s velkým množstvím galerií, muzeí, divadel… Národní divadlo

9 Praha je největším dopravním uzlem v naší republice. všechny druhy dopravy. Můžeme zde najít všechny druhy dopravy.

10  Téma: Praha – 4. ročník  Použitý software: držitel licence - ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř.  Windows XP Professional  Power Point  internet, Vlastivěda 4. roč.( nakl. Nová škola )  Autor: Mgr. Alena Šmolíková  ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. (www.zsrozmital.cz)


Stáhnout ppt "PRAHA Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ."

Podobné prezentace


Reklamy Google