Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Atmosféra - Je vzdušný obal Země. - Sahá do výše přibližně 70 000 km nad zems.povrch. - Skládá se z 5 vrstev, které se liší fyzikálními vlastnostmi. Pro.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Atmosféra - Je vzdušný obal Země. - Sahá do výše přibližně 70 000 km nad zems.povrch. - Skládá se z 5 vrstev, které se liší fyzikálními vlastnostmi. Pro."— Transkript prezentace:

1 Atmosféra - Je vzdušný obal Země. - Sahá do výše přibližně 70 000 km nad zems.povrch. - Skládá se z 5 vrstev, které se liší fyzikálními vlastnostmi. Pro život na Zemi je nejdůležitější nejnižší vrstva zv. TROPOSFÉRA, ve které probíhá většina meteorologických dějů a procesů (obsahuje téměř všechny vodní páry – oblaka, srážky, živé organizmy, dochází zde k neustálé výměně hmoty a energie). TROPOSFÉRA = asi 80-90% hmoty celé atmosféry.Tvořena směsí plynných, kapalných i pevných částic, kt.nazýváme vzduch (N 78%,O2 21%, CO2 0,03%, vodní pára 0-4%, vzácné plyny, organizmy…).

2 Význam atmosféry * Pohlcuje sluneč.záření (přeměna energie světelné na tepelnou) – zahřívání atmosféry * Rozptyluje sluneč.záření – vjem modré oblohy (soumrakové jevy:červánky…) * Částečně odráží sluneč.záření * pohlcuje škodlivé UV záření (ozónová vrstva). * Usměrňuje rozdělení tepla a vláhy na Zemi. * podmínkou života na Zemi.

3 Stavba atmosféry

4 GLOBÁLNÍ KLIMATICKÉ ZMĚNY globalní oteplování: - vývoj: http://youtu.be/YglAp2mxtUghttp://youtu.be/YglAp2mxtUg - odhad: http://youtu.be/7KQ-cAqwtXshttp://youtu.be/7KQ-cAqwtXs - odhad změn srážek: http://youtu.be/JxRbCPGBP-E http://youtu.be/JxRbCPGBP-E - odhad zalednění sever.p.: http://youtu.be/6z2RpwSrNAU http://youtu.be/6z2RpwSrNAU

5

6

7

8

9 důsledeky klimatic změn

10

11

12

13 Zdroj:http://www.wmo.int/pages/prog/wcp/wcdmp/wcdmp_series/documents/WCDMP_72_TD_1500_en_1.pdf

14


Stáhnout ppt "Atmosféra - Je vzdušný obal Země. - Sahá do výše přibližně 70 000 km nad zems.povrch. - Skládá se z 5 vrstev, které se liší fyzikálními vlastnostmi. Pro."

Podobné prezentace


Reklamy Google