Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Je vysoká tropická rostlina s atraktivními listy a květy příbuzná banánovníku. Název canna pochází z keltského výrazu pro cukrovou třtinu nebo rákos.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Je vysoká tropická rostlina s atraktivními listy a květy příbuzná banánovníku. Název canna pochází z keltského výrazu pro cukrovou třtinu nebo rákos."— Transkript prezentace:

1

2

3 Je vysoká tropická rostlina s atraktivními listy a květy příbuzná banánovníku. Název canna pochází z keltského výrazu pro cukrovou třtinu nebo rákos. Oblíbená rostlina našich zahrad má ve své domovině i jiné využití: - oddenky jsou bohaté na škrob -s-semena se používají na korálky, do hudebních nástrojů nebo na jídlo do placek, také se praží jako oříšky, či na purpurové barvivo -v-v Indii se z oddenků vyrábí alkohol -l-listová vlákna se používají na tkaní textilu / náhražka juty / -z-z listů se získává kvalitní papír -z-zapálené suché listy odpuzují hmyz -v-v Thajsku jsou tradičními květy ke Dni otců -v-ve Vietnamu se oddenky používají k výrobě skleněných nudlí

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27


Stáhnout ppt "Je vysoká tropická rostlina s atraktivními listy a květy příbuzná banánovníku. Název canna pochází z keltského výrazu pro cukrovou třtinu nebo rákos."

Podobné prezentace


Reklamy Google