Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hrajeme si pro život Co nám kniha prozradí Zpracovala: Bc. Jarmila Havelková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hrajeme si pro život Co nám kniha prozradí Zpracovala: Bc. Jarmila Havelková."— Transkript prezentace:

1 Hrajeme si pro život Co nám kniha prozradí Zpracovala: Bc. Jarmila Havelková

2 Seznámení s knihou informační pramen = nalezneme v ní požadované informace o určitém tématu či informace, které nás dále navedou k jinému zdroji Kniha je složena z několika základních částí – z obalu, titulního listu, jednotlivých stran, tiráže.

3 Základní části knihy Z obálky se dovíme název a většinou i autora. Pokud tyto údaje nejsou zřetelné již na obálce, můžeme se podívat na titulní list. Dále jsme zmínili tiráž. Je to seznam údajů o knize, který se nachází většinou na konci knihy. Tyto údaje obsahují data vydání, počet vydání, nakladatelství, opět autorské a názvové údaje a také číslo ISBN

4 Možnosti vyhledávání Beletrie – což je veškerá próza a poezie, je řazena abecedně a rozdělena podle barevného rozlišení do věkových kategorií. Naučná literatura – odborná literatura, která už podle názvu Vás má něco naučit, je řazena numericky. Máte možnost také vyhledávat v našem online katalogu, který se jmenuje DAWINCI.

5 DAWINCI Online katalog Slouží k vyhledávání knížek a jiných titulů podle:  Autora  Názvu  Klíčového slova

6 Využití slovníků Nemáte možnost využít internetu jako pomocníka? Využijte slovníků a encyklopedií Hesla ve slovnících jsou řazeny abecedně v tzv. rejstříku

7


Stáhnout ppt "Hrajeme si pro život Co nám kniha prozradí Zpracovala: Bc. Jarmila Havelková."

Podobné prezentace


Reklamy Google