Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jsou zásoby přírodních zdrojů na Zemi omezené? Anotace Prezentace na téma Jsou zásoby přírodních zdrojů na Zemi omezené? přibližuje jednotlivé typy elektráren.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jsou zásoby přírodních zdrojů na Zemi omezené? Anotace Prezentace na téma Jsou zásoby přírodních zdrojů na Zemi omezené? přibližuje jednotlivé typy elektráren."— Transkript prezentace:

1 Jsou zásoby přírodních zdrojů na Zemi omezené? Anotace Prezentace na téma Jsou zásoby přírodních zdrojů na Zemi omezené? přibližuje jednotlivé typy elektráren a zdroje pro výrobu elektrické energie. Obsahuje fotografie a otázky k zamyšlení. Autor Mgr. Hana Korečková Jazyk čeština Očekávaný výstup žák chápe význam alternativních elektráren, umí říci, které vstupy jsou do jednotlivých typů elektráren potřeba Speciální vzdělávací potřeby žádné Klíčová slova Elektrická energie, přírodní zdroje Druh učebního materiálu prezentace Druh interaktivity kombinace Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzdělávánízákladní vzdělávání – druhý stupeň Typická věková skupina12-15 let Celková velikost1,11 MB

2 Jsou zásoby přírodních zdrojů na Zemi omezené?

3 Elektrická energie Elektrická energie je základem fungování téměř všech dimenzí lidské činnosti (průmysl, služby, doprava,…) Zdroje pro výrobu – 1. obnovitelné - 2. neobnovitelné Které patří mezi obnovitelné a které mezi neobnovitelné?

4 Obnovitelné - _________ (doplň přírodní zdroj)

5 _____________

6 _______________

7 ________________________

8 Neobnovitelné – tepelná elektrárna spaluje __________

9 Uhlí Kde se těží černé a kde hnědé uhlí? Které je kvalitnější (starší)? Jaký je rozdíl v těžbě černého a hnědého uhlí?

10 Jaderná elektrárna potřebuje ________

11 Ropa a zemní plyn Těžba především ze šelfu moří

12 Vztah výroby elektřiny k životnímu prostředí Proč bychom měli elektřinu šetřit? Jak jednotlivé typy elektráren ovlivňují životní prostředí? Alternativní elektrárny (větrná, solární, vodní, geotermální) – využívají obnovitelných zdrojům, jsou tedy šetrnější k životnímu prostředí

13 Zdroje: http://cs.wikipedia.org


Stáhnout ppt "Jsou zásoby přírodních zdrojů na Zemi omezené? Anotace Prezentace na téma Jsou zásoby přírodních zdrojů na Zemi omezené? přibližuje jednotlivé typy elektráren."

Podobné prezentace


Reklamy Google