Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pavouci Josef Šťastný. Pavouci  Pavouků žije na světě něco přes 40 000 druhů,pouze některé jsou jedovaté  Pokud se jedná o ČR,tak nehrozí TÉMĚŘ žádné.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pavouci Josef Šťastný. Pavouci  Pavouků žije na světě něco přes 40 000 druhů,pouze některé jsou jedovaté  Pokud se jedná o ČR,tak nehrozí TÉMĚŘ žádné."— Transkript prezentace:

1 Pavouci Josef Šťastný

2 Pavouci  Pavouků žije na světě něco přes 40 000 druhů,pouze některé jsou jedovaté  Pokud se jedná o ČR,tak nehrozí TÉMĚŘ žádné nebezpečí kousnutí  Nejznámější Český pavouk je křižák obecný-staví si velké,kruhové sítě,které jsou lepící pouze z jedné strany.Na té druhé se pavouk nachází.

3 Křižáci  Křižáci mají právě typický kříž na hrudi.  Jsou nejznámější pavouci v ČR  Jediný křižák u nás,který je jedovatý,se jmenuje křižák pruhovaný.Pochází ze Španělska,kde jsou slunné pláže,ale také chladné hory.V těchto podmínkách se jim daří,proto putovali až k nám.Nemají ale silné kusadla,proto jen větší jedinci bývají nebezpeční.

4 Křižáci  Zde vidíte křižáka pruhovaného-

5 Pokoutníci  Nejhojnější pavouci u nás  Hlavní zástupce-pokoutník tmavý (Tegenaria Atrica)  Potkáváme je většinou v domácnosti,což není příjemné hlavně pro arachnofobiky (arachnofobie=strach z pavouků)  Staví si opravdu zvláštní,plachtové sítě,hlavně v rozích kůlen či domů  Překvapí nás i venku,např. pod cihlami,kde se schovává před přímým slunečním zářením

6 Pokoutníci  Zde-pokoutník domácí a pokoutník tmavý

7 Jedovatí pavouci v ČR  Tito pavouci se u nás vyskytují velmi vzácně  1) Již zmiňovaný křižák pruhovaný  2)Zápřednice jedovatá  Velký pavouk z čeledi zápředníků (délka těla 10-15 mm),hlavohruď červená až žlutavá,zadeček a nohy spíše do zelena  Vyskytuje se hlavně na JIŽNÍ MORAVĚ

8 Jedovatí pavouci v ČR  3)stepník moravský  Nově objevený pavouk,který se vyskytuje opět hlavně na JIŽNÍ MORAVĚ  Sameček více zbarven do pestrých barev,samička je obvykle celá černá,pouze na hlavohrudi se vyskytuje malý oranžový flíček  Ale šance najít ho,je asi taková,že vyhrajete v loterii 10000Kč

9 Závěr  Nikdy,prosím,nezabíjejte pavouky- jsou užiteční=loví škodný hmyz.Nebýt je,bylo by na Zemi přemnoženo much,komárů a dalšího škodného hmyzu  A nebojte.Myslím,že žádný jedovatý pavouk Vás nepotká.


Stáhnout ppt "Pavouci Josef Šťastný. Pavouci  Pavouků žije na světě něco přes 40 000 druhů,pouze některé jsou jedovaté  Pokud se jedná o ČR,tak nehrozí TÉMĚŘ žádné."

Podobné prezentace


Reklamy Google