Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Test paraziti Míra Rychna.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Test paraziti Míra Rychna."— Transkript prezentace:

1 Test paraziti Míra Rychna

2 Co je toto Hlíst Tasemnice motolice

3 špatně

4 dobře Informace: Tasemnice jsou třídou bezobratlých živočichů, patřící do kmene ploštěnci , kteří žijí parazitickým způsobem života. Je známo zhruba 5000 druhů tasemnic, jež parazitují u všech skupin obratlovců, zejména pak ryb a paryb. Některé druhy se mohou usazovat v játrech nebo v mozku, většinou ale parazitují ve střevech.

5 Co se používalo v lékařství
Pijavka Komár klíště

6 Výborně Informace: Pijavka lékařská je vzácný zástupce z kmene kroužkovců, který se dříve hojně užíval k odebírání krve a k zlepšení krevního oběhu. Dorůstá zpravidla velikosti 100 až 150 mm. Vyskytuje se většinou v mělkých bahnitých nádržích, které jsou dobře vyhřívané sluncem. Preferuje oblasti s klidnou neproudící vodou. Její potravou je krev teplokrevných živočichů, jedná se o parazitického živočicha. Pro znecitlivění místa, kde se pijavka přichytí a zakousne do hostitele, využívá hirudin, který vypouští do rány.

7 Špatně

8 Jaký parazitický hlíst žije ve tlustém střevě dětí
Háďátko řepné Roup dětský Škrkavka dětska Svalovec stočený

9 Dobře Informace: Roup dětský je červ bělavé barvy, žije v tenkém a tlustém střevě. Samice je větší než sameček, zatímco samec dosahuje délky 6 mm, samice až 12 mm. Samice klade až 12 000 oplozených vajíček kolem řitního otvoru člověka. Jeho vajíčka byla objevena i v archeologických nálezech starých přes 10 000 let (v americkém Utahu)

10 Nedostatečný

11 Jaký parazit parazituje na rostlinách
Sametka Kleštík včelí sviluška

12 Špatně

13 Chvalitebný Informace:
Sviluška je rod roztočů, kterým je obecně věnována velká pozornost pro jejich schopnost vážně poškozovat rostliny. Rod sviluška patří do čeledě sviluškovití , řádu sametkovci. Velmi rychle se množí, při přemnožení způsobují značné škody a úhyn rostlin. Rod zahrnuje více než 140 druhů, nejznámější je sviluška chmelová, sviluška ovocná. Někdy je za svilušku nesprávně považována nápadně červená sametka podzimní 

14 Co je tento parazit ,ale pozor máš jen 1 pokus jinak se vracíš na začátek
Sviluška Kleštík včelí Zákožka svrabová Sametka Stepník rudý

15 Špatně zkus to znovu

16 Výborně,ani ses nenachytal na můj chyták
Informace: Sametka, je druh roztoče z rodu Trombiculidae také známý pod nesprávným označením „sviluška“. Jejich larvy žijí paraziticky; napadají teplokrevné savce, lidi, a některé na zemi hnízdící ptáky. Vyskytuje se ve vlhčím prostředí a je aktivní od července do září.Sametka způsobuje nemoc trombikulózu.

17 Špatně to byl chyták,stepník rudý není parazit nýbrž je to pavoukovec

18 Konec dokončil jsi test,doufám že ses něco nového naučil
Ano Ne Trochu

19 Aspoň něco jsi se naučil to je dobře

20 No tak nic to mě mrzí

21 To je úžasné děkuji že jsi spustil můj test


Stáhnout ppt "Test paraziti Míra Rychna."

Podobné prezentace


Reklamy Google