Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anděl Krystalu Láďa je svatý andělíček, pozve nás, drazí, na dortíček.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anděl Krystalu Láďa je svatý andělíček, pozve nás, drazí, na dortíček."— Transkript prezentace:

1 Anděl Krystalu Láďa je svatý andělíček, pozve nás, drazí, na dortíček.
Dá na něj polevu, krémíček, to pro náš mlsný jazýček. Pro Krystaláky vaří, výborně se mu to daří. Oceníme ho pocelem a zvolíme ho andělem H.P.

2 Martinům v svátku Na svatého Martina, zima nám už začíná.
Bílé vločky k zemi letí, k radosti všech našich dětí. Martinové naši milí, vychutnejte tuto chvíli. Hodně zdraví k svátku, verše na památku. Turista je Martin Fořt, přírody je častý host. V létě kolo cyklostezky, v zimě zase chodí pěšky. Přátelé už je to tak, Harazím má řidičák. S autíčkem hezkým jezdí rád, navštíví město, ba i hrad. Máme oba kluky rádi, jsou to naši kamarádi. Jsou milí a veselí, a to nejen v neděli. Krystaláci Vám teď praví, přejem hodně štěstí, zdraví. Hezkou dívku život celý, lásku a cit k tomu vřelý!!! H. P.

3 Tuto básničku jsme předali na památku našim kamarádům na svatebním obřadu
Svatební píseň Andělské zvonky zní Vám píseň svatební. Krystaláci „andělé“ přejí chvíle veselé. Choďte hodně do lesa, Vám vzkazují nebesa  a mějte se pořád rádi, to Vám přejí kamarádi! Ať je teplo nebo zima S Krystalem je pořád prima. Tvoříme a tvoříme Při tom láskou hoříme. Dárky pro Vás máme, Od srdíčka dáme, Ať jste jako hrdličky, Jenom samé hubičky. H. P.

4 Blahopřání k narozeninám
Náš kamarád Jirka v říjnu slavil, tak mu Hanka složila za Krystaláky báseň Blahopřání k narozeninám V Krystalu máš přátele, ti jsou Tvoji andělé, pomohou a nezradí, taky dobře poradí. Přejeme Ti velice, hodně zdraví k třicítce, práci tam, kde dobře platí, co Ti více můžem přáti. Tvoji Krystaláci Jsi náš dobrý kamarád, skvěle umíš ping pong hrát, sport Ti není vůbec cizí, kilo po kile Ti mizí. Jiří, hurá na scénu, plaveš 20 bazénů, tobogánem profrčíš  vířivkou vše zakončíš. Potom sedneš na kolo a díváš se okolo, zajedeš si do lesa, když jsou modrá nebesa.

5 BÁSEŇ PRO VÁCLAVA Václave, Vašku, Vašíčku, píšeme Tobě básničku.
Štěstí, zdraví k svátku, dárek na památku. Jako agent městem pluješ, v černých brýlích přistupuješ. V klobouku a s batohem, čekáš na nás za rohem. Koupíš, co je v kurzu, když navštívíš burzu. Výhodně vždy nakupuješ, když se městem potuluješ. V Krystalu vždy hezky pouštíš svoje desky. Zagorová, Karel Gott, přijdou nám všem vždycky vhod. Máme Tě tu všichni rádi a jsme Tvoji kamarádi. Víš kam patříš? Přece k nám! S Krystalem už nejsi sám! H. P.

6 PŘEMĚNY NAŠEHO SLAVOJE
Je to vodník, nebo Sláva, co přednáší Erbena?  Co do svého hrnku dává tahle bytost zelená?   Při kytaře tančí ladně,  pentličkami mává, proto vždycky, když jsi na dně dostane Tě Sláva.     S.J.  Je to Slavoj, nebo není? Dlouhé vlasy rudé,  v košíku má občerstvení, to Karkulka bude!   Sukýnku má načechranou, muzikanty svádí, nedrží se nikdy stranou, na parketu řádí! 

7 NÁŠ PEPA Na Tučného písničku Pepa si vždy poradí, vesele si poskočí,
vyzve k tanci Haničku, v kole se s ní zatočí.  Jako švihák lázeňský  s deštníkem se promenuje hází oči na ženský s Hankou si zas zatancuje.      S.J. Pepa si vždy poradí, opraví co špatně slouží, hned popadne nářadí  a nenechá Krystal v louži.   Jako kovboj s širákem   starou herku lehce zkrotí, prohání jí parketem,   pod dekou se Martin potí.      

8 Ve 100dolle v neděli, měl Krystal své veselí.
Tuto básničku složila Hanička jako veselou vzpomínku na akci pro vozíčkáře v klubu NO LIMIT       MAŠKARNÍ BÁL    Ve 100dolle v neděli, měl Krystal své veselí.  Ten, kdo Krystal znal, přišel, byl tu bál.    Dřív, než jste se nadáli, staly se z nás maškary.  Verunka, ta pěkná maska, je princezna Zlatovláska.    Hvězdičku má na čele, a směje se vesele.  Šaty samá kraječka, to je naše Mirečka.    Pestré barvy na ní září, pohleďte do jejích tváří!  Překrásná tu cikánka, to je naše Světlanka!    Barevné jsou naše masky, vyrobené pro Vás z lásky.

9 Batikované oblečení, to věru pro vás všední není!
     Batikované oblečení, to věru pro vás všední není!    O radost na malou chvíli  jsme se tady rozdělili,  přímo hledí nám do tváří, kamarádi vozíčkáři.    Zoro mstitel, babka v šátku, pozvali nás na pohádku,  čertice a Pipi punčochatá, rozzáří Vás natotata.    Jiřík v pyžamu tancuje, všem ženám radost daruje,  sáčko černé, klobouk černý, Krystaláčkům všem je věrný.    Hanka, ta je přímo z pekla, nám všem tady tohle řekla,  nahání až hrůzu, červenou má blůzu.    Děkujeme kapele, zahrála nám vesele!  Krystalu byl tady rej, lidičkám všem bylo hej!  

10 Pracoval jako zaměstnanec plynáren, dokázal opravit
Tuto básničku jsem pro Mirka psala opravdu na výročí jeho 55. narozenin. Mirek pro nás všechny v Krystalu znamenal hodně. Když přišel mezi nás, bylo veselo. Nezkazil žádnou legraci. Zpíval jako bůh a hrál překrásně na tahací harmoniku. Měl výborný hudební sluch a dokázal mi naladit piáno.   Pomohl všude kde mohl a kde bylo třeba. Miloval divadlo a také amatérské divadlo hrál. Účinkoval v amatérském divadelním spolku JEZÍRKO a též s Ladislavem Synkem a Petrou Zoubkovou v amatérském divadelním souboru ŽUMBERA.   Pracoval jako zaměstnanec plynáren, dokázal opravit   plynové sporáky a vše kolem plynu. Doma mé sestřičce sporák opravil.    Bohužel ho postihla nevyléčitelná choroba. S nemocí bojoval dlouho. Nakonec ho choroba přemohla a již není mezi námi, ale v srdcích lidí, mezi kterými žil zůstane stále. My Krystaláci nikdy nezapomeneme na jeho hudbu, humor a schopnost pomoci. Mirek odešel dne , ale mezi námi bude ve vzpomínkách dál. Všichni doufáme, že tam v NEBI Tě už nic nebolí, jsi šťastný a potkal jsi se svými blízkými, které tam máš.                                    Hanka                                                                10

11 BÁSNIČKA MIRKOVI K 55. NAROZENINÁM
BÁSNIČKA MIRKOVI K 55. NAROZENINÁM  Chtěla bych slyšet zas a zas, Tvůj krásný čistý hlas. Kdopak by to lidé řek, 55 to už je věk! Harmonika tahací, bolevečtí rodáci a prkna co znamenají svět, to miluješ spoustu let! Hlavně svojí Alenku, krásnou jako panenku, taky každou vteřinku, svojí milou rodinku! Nikomu se vůbec nezdá, že záříš jako velká hvězda, když Krystálek navštívíš a všechny ženy políbíš! Na lidech je radost znát, když hraješ, zpíváš písně rád. Všem ukážeš svůj šarm a vtip, a v Krystalu nám je mnohem líp! S láskou Tvoji Krystaláci !!!!!   Za Krystal sepsala Hanka


Stáhnout ppt "Anděl Krystalu Láďa je svatý andělíček, pozve nás, drazí, na dortíček."

Podobné prezentace


Reklamy Google