Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast:Člověk a příroda Předmět:Fyzika Ročník:8. ročník Klíčová slova:Přeměny enegií Autor:Mgr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast:Člověk a příroda Předmět:Fyzika Ročník:8. ročník Klíčová slova:Přeměny enegií Autor:Mgr."— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast:Člověk a příroda Předmět:Fyzika Ročník:8. ročník Klíčová slova:Přeměny enegií Autor:Mgr. Lucie Seidlerová Vzdělávací zařízení:Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 Pionýrů 400, 738 02 Frýdek-Místek Ověřeno ve výuce dne: 3. 11. 2011 CZ.1.07/1.4.00/21.2791VY_32_INOVACE_630_F8

2 Cílem prezentace je seznámení s přeměnami energií. Anotace:

3 Vzájemná přeměna polohové a pohybové energie tělesa Polohová energie se při některých dějích přeměňuje na pohybovou energii a naopak. Při přeměnách energie může docházet k přenosu energie na jiná tělesa.

4 Pohybová (kinetická) energie Značka: E k Jednotka: 1J(joule) Vztah: E k = W= F∙s

5 Polohová (potenciální) energie Značka: E p Jednotka: 1 J(joule) Vztah: E p = m∙g∙h

6 Chlapec na rampě.

7 Vzájemná přeměna polohové a pohybové energie tělesa Polohová energie chlapce se při sjíždění z rampy mění na pohybovou energii.

8 Vzájemná přeměna polohové a pohybové energie tělesa Polohová energie pružnosti pružiny, na které je pajdulák se při otevření krabičky mění na pohybovou energii.

9 Obrázky: BOHUNĚK, J., KOLÁŘOVÁ, R., Fyzika pro 8.. ročník základní školy. 1. vydání Praha: PROMETHEUS, 1999. ISBN 80-7196-149-3., str. 39. Zdroje :


Stáhnout ppt "Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast:Člověk a příroda Předmět:Fyzika Ročník:8. ročník Klíčová slova:Přeměny enegií Autor:Mgr."

Podobné prezentace


Reklamy Google