Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

POČET HODIN: 1 5. ROČNÍK VYLUČOVACÍ a ROZMNOŽOVACÍ SOUSTAVA.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "POČET HODIN: 1 5. ROČNÍK VYLUČOVACÍ a ROZMNOŽOVACÍ SOUSTAVA."— Transkript prezentace:

1 POČET HODIN: 1 5. ROČNÍK VYLUČOVACÍ a ROZMNOŽOVACÍ SOUSTAVA

2 Vylučovací soustava moč Lidská vylučovací soustava zpracovává vodu a vylučuje z těla moč, která je vyráběna v ledvinách a protéká močovody do močového měchýře a odtud do močové trubice. Je to ústrojí, které zbavuje organismus škodlivých látek.

3 VYLUČOVÁNÍ Vylučování nežádoucích látek z těla zajišťuje několik dalších orgánů. Spoj číslem, co k sobě patří. 1. Kůženestrávené zbytky potravy 2. Močová trubiceodvod moče z těla ven 3. Konečníkodvod moče do moč. měchýře 4. Dutina ústnípročistí krev a vznik moče 5. Močový měchýřvylučování škodlivin potem 6. Ledvinyodvod oxidu uhličitého z těla 7. Močovodyshromažďování moče

4 ROZMNOŽOVACÍ SOUSTAVA Slouží k rozmnožování (zajištění existence) Jejím úkolem je zajištění vzniku pohlavních buněk (pohlavní buňky přenáší dědičné informace) Rozlišujeme mužskou a ženskou rozmnožovací soustavu.

5 Mužské pohlavní žlázy jsou varlata. V nich se vytvářejí samčí pohlavní buňky zvané spermie, které se z těla dostávají močovou trubicí.

6 Ženské pohlavní žlázy jsou vaječníky. V nich se vytvářejí samičí pohlavní buňky zvané vajíčka, která přecházejí do dělohy.

7 Aby v těle matky vznikl zárodek, musí splynout vajíčko se spermií. Na konci 9. měsíce po oplození dochází k porodu, kdy malý človíček přichází na svět.

8 Použité materiály: Učebnice Přírodověda 5, Fortuna, 2001 www. cs.wikipedia.org ptahumanphysiology.wikispaces.com obrazová galerie SMART Notebook


Stáhnout ppt "POČET HODIN: 1 5. ROČNÍK VYLUČOVACÍ a ROZMNOŽOVACÍ SOUSTAVA."

Podobné prezentace


Reklamy Google