Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_52_INOVACE_PŘ.9.30 –VĚDY O ZEMI– pracovní list Název šablony Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd Název VM9. ročník- Člověk a příroda-

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_52_INOVACE_PŘ.9.30 –VĚDY O ZEMI– pracovní list Název šablony Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd Název VM9. ročník- Člověk a příroda-"— Transkript prezentace:

1 VY_52_INOVACE_PŘ.9.30 –VĚDY O ZEMI– pracovní list Název šablony Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd Název VM9. ročník- Člověk a příroda- Přírodopis- Vědy o Zemi Autor VM Gabriela Nápravníková Období vytvoření VMZáří 2012 AnotaceVýukový materiál je určen pro žáky 9. ročníku učební předmětu Přírodopis. Formou pracovního listu si žáci zopakují získané vědomosti z tématického okruhu.

2 VĚDY O ZEMI- PRACOVNÍ LIST 1. Jaké znáš vědy o Zemi? 2. Čím se geologické vědy zabývají? 3. Vysvětli: předpona geos………… 4. Jak se geologie uplatňuje v každodenním životě? 5. Víš, které suroviny se v minulosti těžily v místě tvého bydliště?

3 VĚDY O ZEMI- PRACOVNÍ LIST(SPRÁVNÉ ODPOVĚDI) 1. Geologické vědy: mineralogie, petrologie, paleontologie, geochemie, geofyzika, hydrogeologie, inženýrská geologie 2. Geologické vědy se zabývají všestranný výzkumem neživé přírody a možnostmi jejího využití pro potřeby lidské společnosti,využívá poznatků ostatních přírodních věd. 3. geos- ZEMĚ 4. UPLATNĚNÍ- např. rozvoj nového směru městská geologie( vyhledávání nových tras pro stavby). 5. Liběchov a okolí uhlí, dřevo,písek


Stáhnout ppt "VY_52_INOVACE_PŘ.9.30 –VĚDY O ZEMI– pracovní list Název šablony Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd Název VM9. ročník- Člověk a příroda-"

Podobné prezentace


Reklamy Google