Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ANOTACE Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Dodržování zásad chování v přírodě, krmítko Kód VM:VY_32_INOVACE_55_60 Vzdělávací předmět:Základy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ANOTACE Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Dodržování zásad chování v přírodě, krmítko Kód VM:VY_32_INOVACE_55_60 Vzdělávací předmět:Základy."— Transkript prezentace:

1 ANOTACE Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Dodržování zásad chování v přírodě, krmítko Kód VM:VY_32_INOVACE_55_60 Vzdělávací předmět:Základy přírodních věd Tematická oblast:Základy přírodopisu Autorka:Mgr. Helena Kriegelová Anotace:Pomocí prezentace se žáci seznámí s druhy ptáků pro přikrmování v zimě Klíčová slova:Krmítko, pěvci, přikrmování Metodické pokyny:Metodické pokyny jsou součástí materiálu Druh učebního materiálu:Prezentace Druh interaktivity:Kombinovaná Cílová skupina:Žák praktické školy dvouleté, I. ročník Datum vzniku VM: 12. dubna 2013 VM je součástí:_ Soubory:Přístupné na www.skolasd.eu Adresa školy:MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie, Frýdecká 34, Český Těšín

2 KRMÍTKO PRO PŘIKRMOVÁNÍ PTÁKŮ 1.Krmítko pro ptáky je jakékoliv zařízení vhodné pro předkládání potravy pro ptáky. 2.Používá se pro přikrmování ptáků především v zimě za holomrazů nebo při sněhové pokrývce, kdy ptáci obtížně hledají potravu. 3.Potrava vhodná do krmítek : semena, loupané ořechy, ovesné vločky, houska (neslaná), nastrouhaná mrkev, tvaroh, maso nakrájené na kousky. 4.Potrava nevhodná do krmítek : čerstvé pečivo, slané pečivo, plesnivé pečivo

3 Druhy ptáků pro přikrmování v ČR Krmítka navštěvují sýkory, pěnkavovití – čížek lesní, stehlík obecný, hýl obecný, pěnkava obecná, z dalších druhů – zvonek zelený, brhlík lesní, kos. Navštívit krmítko mohou i větší ptáci jako např. sojka obecná nebo strnad obecný.

4 Metodické pokyny Dobře si prohlédni ptáky, kteří v zimě využívají krmítko, na každého klikni a ozvuč ho. Zavři oči a snaž se rozpoznat zpěv ptáka a přiřaď mu správné jméno. Zopakuj názvy ptáků, které budeš v zimě přikrmovat.

5 BRHLÍK LESNÍ SOJKA OBECNÁ ZVONEK ZELENÝ SÝKORA BABKA SÝKORA KOŇADRA SÝKORA MODŔINKA VRABEC POLNÍ VRABEC DOMÁCÍ KOS ĆERNÝ

6 Použité zdroje: Zvuky ptáků ptaci.czweb.org Obrázek krmítka a pozadí – vlastní tvorba Obrázky ptáků obrazky.cz


Stáhnout ppt "ANOTACE Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Dodržování zásad chování v přírodě, krmítko Kód VM:VY_32_INOVACE_55_60 Vzdělávací předmět:Základy."

Podobné prezentace


Reklamy Google