Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ISSS, 3. 4. 2006OKbase Informační systém pro řízení lidských zdrojů ve veřejné správě.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ISSS, 3. 4. 2006OKbase Informační systém pro řízení lidských zdrojů ve veřejné správě."— Transkript prezentace:

1 ISSS, OKbase Informační systém pro řízení lidských zdrojů ve veřejné správě

2 ISSS, OKbase IS pro režijní agendy úřadu Požadavky soulad s platnou legislativou důsledná a včasná aktualizace příznivá cena za vlastnictví systému (licence, implementace, školení, údržba, provoz, rozvoj) využití moderních softwarových architektur a technologií škálovatelnost rozsahu a výkonu systému využití bezpečnostních technologií nezávislost na jediné platformě provozování vlastními prostředky úřadu, nebo formou různých modelů outsourcingu

3 ISSS, OKbase OKbase je originální české programové vybavení pro komplexní správu lidských zdrojů a podporu režijní práce úřadu nebo podniku. Cílem je splnit všechny uvedené požadavky, zejména v segmentu správních úřadů, institucí veřejné správy a podniků.

4 ISSS, OKbase Moderní technologie - vícevrstvá architektura OKbase využívá vícevrstvou architekturu (VVA), která odděluje datovou, aplikační a prezentační vrstvu. Aplikační programové vybavení je instalováno na aplikačním serveru, na PC uživatelů je umístěn pouze sofistikovaný prezentační software (VVA klient) nebo webový prohlížeč. Použitá architektura a platforma Java umožňuje přenositelnost klienta, aplikačního serveru i databázového serveru na různé platformy, škálovatelnost aplikace a efektivní údržbu.

5 ISSS, OKbase VVA – malý nebo střední úřad

6 ISSS, OKbase VVA – centrální úřad s pobočkami

7 ISSS, OKbase VVA – samostatné pracoviště

8 ISSS, OKbase Funkčně bohatý VVA klient VVA klient založený na platformě Java poskytuje komfortní prostředí pro profesionální uživatele, při maximální efektivitě datových přenosů mezi klientem a aplikačním serverem. Součástí systému je automatická instalace a údržba prostředí VVA klienta s pomocí technologie Webstart.

9 ISSS, OKbase Funkčně bohatý VVA klient

10 ISSS, OKbase Modulární koncepce systému OKbase tvoří funkčně propojené moduly, které sdílí společnou databázi. Modulární architektura umožňuje transparentní rozšiřování funkcí systému kdykoli po jeho instalaci, v souvislosti s růstem potřeb společnosti a rozšiřováním nabídky modulů.

11 ISSS, OKbase Funkční moduly

12 ISSS, OKbase Docházkový modul Docházkový modul je nástroj pro evidenci pracovní doby zaměstnanců. Aplikace umožňuje jednoduchou a účinnou formou evidovat odpracovanou dobu, příchody a odchody zaměstnanců, dovolené nebo překážky v práci a následně je vyhodnocovat, kontrolovat, podepisovat a schvalovat. Základem pro implementaci jsou konfigurovatelné aktivity, směnové kalendáře zaměstnanců, docházkové terminály, identifikační čipové karty a samoobslužný provoz.

13 ISSS, OKbase Docházkový terminál

14 ISSS, OKbase Docházkový terminál/kiosek - parametrizace

15 ISSS, OKbase www samoobsluha Samoobslužné funkce OKbase umožňují běžným zaměstnancům s použitím internetového prohlížeče prohlížet nebo opravovat docházku, plánovat dovolenou a udržovat aktuální stav vybraných personálních údajů - v souladu s přidělenými právy.

16 ISSS, OKbase www samoobsluha – přehled docházky

17 ISSS, OKbase www samoobsluha – doplnění docházky

18 ISSS, OKbase VVA klient – denní docházka

19 ISSS, OKbase VVA klient – přehled docházky

20 ISSS, OKbase Personální modul Personální modul je účinný nástroj pro optimalizaci využití lidských zdrojů organizace. Umožňuje evidovat a spravovat personální údaje o osobách v pracovněprávních vztazích (zaměstnancích nebo osobách ve služebních poměru), uchazečích o zaměstnání i bývalých zaměstnancích. Mezi základní funkce patří systemizace pracovních pozic, práce s organizačními strukturami, hodnocení zaměstnanců, evidence školení, zdravotních prohlídek a bezpečnostních pomůcek.

21 ISSS, OKbase Personální údaje

22 ISSS, OKbase Model úřadu OKbase umožňuje evidovat celou historii organizační struktury úřadu v hierarchickém modelu.

23 ISSS, OKbase Model organizace (úřadu)

24 ISSS, OKbase Typové pozice, pracovní místa OKbase umožňuje hierarchicky evidovat typové pozice, instance pracovních míst v organizační struktuře a obsazená pracovní místa.

25 ISSS, OKbase Typové pozice, pracovní místa

26 ISSS, OKbase Modul stravování Modul Stravování je určen pro evidenci a operativní provoz stravování zaměstnanců a podporu doplňkového prodeje v kantýně. Zaměstnanci si prostřednictvím www prohlížeče objednávají obědy, které s využitím bezkontaktních čipových karet odebírají. Čipové karty též slouží pro doplňkový prodej v kantýně. Součástí modulu je podpora pro sestavení jídelníčku, vedení skladu a prodeje v kantýně a vytváření sestav pro dodavatele jídel i pro srážky ze mzdy za odebraná jídla.

27 ISSS, OKbase Doplňkový prodej

28 ISSS, OKbase Systémový modul Systémový modul je základní součástí OKbase. Vytváří prostředí a poskytuje funkce pro běh všech modulů. Systémový modul je správcem konfiguračních parametrů, uživatelských práv a funkcí, zabezpečuje i základní funkce související s ochranou osobných údajů a dalších uložených dat.

29 ISSS, OKbase Systémový modul

30 ISSS, OKbase Moduly OKbase a další vývoj V současné době OKbase zahrnuje následující moduly: Personalistika Docházka Stravování Systém Před dokončením je modul: Mzdy Postupně budou doplňovány moduly: Přístupový systém Úkoly a správa požadavků a další

31 ISSS, OKbase Dotazy, kontakt Ing. Ivo Rosol, CSc. ředitel vývojové divize OKsystem s.r.o.


Stáhnout ppt "ISSS, 3. 4. 2006OKbase Informační systém pro řízení lidských zdrojů ve veřejné správě."

Podobné prezentace


Reklamy Google