Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Perfektní kódy. Kolik slov má binární GC? Dimenze kódu –Dimenze vektorového prostoru tvořeného kódovými slovy. Dimenze kódu odpovídá počtu bitů, které.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Perfektní kódy. Kolik slov má binární GC? Dimenze kódu –Dimenze vektorového prostoru tvořeného kódovými slovy. Dimenze kódu odpovídá počtu bitů, které."— Transkript prezentace:

1 Perfektní kódy

2 Kolik slov má binární GC?

3 Dimenze kódu –Dimenze vektorového prostoru tvořeného kódovými slovy. Dimenze kódu odpovídá počtu bitů, které lze zakódovat do jednoho kódového slova.

4 Jaká je dimenze GC délky 15?

5 Generující matice lineárního kódu –Matice, jejíž řádky tvoří vektory báze prostoru tvořeného kódovými slovy. V případě opakujícího kódu má tato matice rozměry a je tvořena samými jedničkami.

6 Kolik sloupců má gen.mat. HC délky 15?

7 Kontrolní matice kódu –Matice, jejíž řádky tvoří báze ortogonálního doplňku kódu.

8 Lineární kód Lineární kód je takový kód, jehož kódová slova tvoří vektorový prostor nad tělesem Z 2. Příkladem lineárního kódu je opakující kód.

9 Hammingův kód Kódová slova jsou v prostoru rozmístněna velice efektivně. Pokud si představíme, že slova s povolenou chybou tvoří kolem kódových slov koule o poloměru jedna, tak v případě Hammingova kódu tyto koule vyplňují celý prostor.

10 Délka slova je. Počet všech slov. Počet kódových slov je. Počet slov lišících se od vybraného slova o 1 je. Počet slov, která jsou buď kódová, nebo se od nich liší o jedna je: Hammingův kód

11 Perfektní kód Kódy, které splňují, že každé slovo se od nějakého kódového slova liší nejvýše o maximální povolený počet chyb, nazýváme perfektní.

12 Je opakovací kód perfektní? A.True B.False

13 Známé perfektní kód Opakovací kód Hammingův kód Golayův kód

14 Marcel J.E. Golayovi (1902 – 1989). Binární Golayův kód má slova délky 23 a je schopen opravovat 3 chyby.

15 Kontrolní matice GC

16 Jaká je dimenze binárního GC?

17 Kolik slov má binární GC?

18


Stáhnout ppt "Perfektní kódy. Kolik slov má binární GC? Dimenze kódu –Dimenze vektorového prostoru tvořeného kódovými slovy. Dimenze kódu odpovídá počtu bitů, které."

Podobné prezentace


Reklamy Google