Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Není –li uvedeno jinak, je tento.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Není –li uvedeno jinak, je tento."— Transkript prezentace:

1 Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován Mgr. Evou Majlišovou

2 Myšlenka: Odvedu určitou práci a za ní obdržím plat, mzdu, odměnu.

3 Jaký je rozdíl mezi platem a mzdou? Mzda - přísluší za vykonanou práci v soukromé (podnikatelské) sféře. Plat - v rozpočtovém (státním, veřejném, nepodnikatelském) sektoru.

4 - u zaměstnanců 6,5 % z vyměřovacího základu, - u organizace a malé organizace 25 % (PLATÍ ZAMĚSTNAVATEL), Sociální pojištění - výše veřejného zdravotního pojištění činí 13,5% vyměřovacího základu za rozhodné období, Zdravotní pojištění jedna třetina (4,5%) z takto vypočtené částky se strhne zaměstnanci ze mzdy. Zdanění mzdy - daňová záloha se vypočte ze zdanitelné mzdy (zaokrouhlené nad 100 Kč na celé stokoruny nahoru) jako 15% z této částky. Z každé mzdy (platu) jsou odvody státu: - sociální pojištění - zdravotní pojištění - zdanění mzdy

5 ANO Slevy na dani 2012 RočníMěsíční Na poplatníka (základní) Na dítě U příjemce částečného invalidního důchodu U příjemce plného invalidního důchodu U držitele průkazu ZTP/P U poplatníka soustavně se připravujícího na budoucí povolání*(do 26 let)

6

7 Měsíční mzda Kč Pojistné na sociální zabezpečení ( * 6,5% )943 Kč Pojistné na zdravotní pojištění ( * 4,5% )653 Kč Pojistné na sociální zabezpečení zaměstnavatel ( * 25% )3 625 Kč Pojistné na zdravotní pojištění zaměstnavatel ( * 9% )1 305 Kč Dílčí základ daně ( ) Kč Zaokrouhleno Kč Záloha ze zdanitelné mzdy ( * 15%)2 925 Kč Částka k výplatě: ( )9 979 Kč

8 Vypočti čistý měsíční příjem: a)jedinec je zdravý a bezdětný. Jeho hrubý příjem činí ,- Kč. b) jedinec je zdravý a má dvě děti školou povinné. Jeho hrubý příjem činí ,- Kč. c) jedinec je držitel ZTP, má jedno dítě školou povinné. Jeho hrubý příjem činí ,- Kč.


Stáhnout ppt "Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Není –li uvedeno jinak, je tento."

Podobné prezentace


Reklamy Google