Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kolo  Asi 6 tisíc let se používá především při dopravě nákladů.  Kolo snižuje tření po podložce, proto nám ulehčuje práci. Tření při pohybu kola je.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kolo  Asi 6 tisíc let se používá především při dopravě nákladů.  Kolo snižuje tření po podložce, proto nám ulehčuje práci. Tření při pohybu kola je."— Transkript prezentace:

1

2 Kolo

3  Asi 6 tisíc let se používá především při dopravě nákladů.  Kolo snižuje tření po podložce, proto nám ulehčuje práci. Tření při pohybu kola je menší, než kdybychom vlekli předmět o stejné hmotnosti a kvalitě povrchu, jako má kolo.

4 Kolo První kola byla dřevěná a plná, postupně se zdokonalovala. Lehčí kola umožňovala zvýšení rychlosti pohybu.

5 Kolo Kola a tělesa kulovitého tvaru při svém pohybu po podložce snižují tření. Využívají se při výrobě mnoha složitých strojů.

6 Ozubená kola převádějí síly. Využijeme zde řetěz a řemen. Nejčastější použití ozubených kol je v převodovce. Ozubené kolo a převodovka

7 Využití kola Do sešitu si zakresli jízdní kolo. Barevně si vyznač použití kola v něm. Jak je zde vyřešeno možné zvýšení rychlosti jízdy? Jak to funguje u motocyklu? Zapiš si, v jakých strojích a přístrojích u vás doma je využito kolo. Ve kterém stroji máte kuličková ložiska?


Stáhnout ppt "Kolo  Asi 6 tisíc let se používá především při dopravě nákladů.  Kolo snižuje tření po podložce, proto nám ulehčuje práci. Tření při pohybu kola je."

Podobné prezentace


Reklamy Google