Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Klid a pohyb Fyzika. Fyzika Klid a pohyb Tělesa, která nemění svou polohu vzhledem k okolí jsou v klidu. Tělesa, která mění svou polohu vzhledem k okolí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Klid a pohyb Fyzika. Fyzika Klid a pohyb Tělesa, která nemění svou polohu vzhledem k okolí jsou v klidu. Tělesa, která mění svou polohu vzhledem k okolí."— Transkript prezentace:

1 Klid a pohyb Fyzika

2 Fyzika Klid a pohyb Tělesa, která nemění svou polohu vzhledem k okolí jsou v klidu. Tělesa, která mění svou polohu vzhledem k okolí jsou v pohybu.

3 Fyzika Klid a pohyb Pohybují-li se dvě plochy po sobě, třou se. Tření zmenšujeme namazáním a zvětšujeme zdrsněním ploch. Tření brání v pohybu, ale někdy ho může usnadnit.

4 Fyzika Klid a pohyb Tělesa zůstávají po určitou dobu v pohybu, i když síla, která je do pohybu uvedla, přestala působit. Tato vlastnost těles se jmenuje setrvačnost.

5 Fyzika Klid a pohyb NEJVĚTŠÍ V kterém případě dochází k největšímu a v kterém k nejmenšímu tření? NEJMENŠÍ

6 Fyzika Klid a pohyb Kdy je tření menší? MENŠÍVĚTŠÍ

7 Fyzika Klid a pohyb Autobus prudce zastaví. Vyznač šipkou směr pádu cestujících.


Stáhnout ppt "Klid a pohyb Fyzika. Fyzika Klid a pohyb Tělesa, která nemění svou polohu vzhledem k okolí jsou v klidu. Tělesa, která mění svou polohu vzhledem k okolí."

Podobné prezentace


Reklamy Google