Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Atmosférické fronty. Atmosférická fronta Atmosférická fronta je rozhraní, které od sebe odděluje vzduchové hmoty různých Atmosférická fronta je rozhraní,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Atmosférické fronty. Atmosférická fronta Atmosférická fronta je rozhraní, které od sebe odděluje vzduchové hmoty různých Atmosférická fronta je rozhraní,"— Transkript prezentace:

1 Atmosférické fronty

2 Atmosférická fronta Atmosférická fronta je rozhraní, které od sebe odděluje vzduchové hmoty různých Atmosférická fronta je rozhraní, které od sebe odděluje vzduchové hmoty různých fyzikálních vlastností. fyzikálních vlastností.

3

4 Teplá fronta

5

6 Studená fronta

7 Teplá okluze

8 Studená okluze

9 Okluzní fronta

10 Teplá fronta Rozhraní mezi ustupující chladnou Rozhraní mezi ustupující chladnou vzduchovou hmotou a přicházejícím teplým vzduchem. Studený vzduch je těžší, udržuje se u Studený vzduch je těžší, udržuje se u země, přicházející teplý vzduch vyklouzává do vyšších vrstev atmosféry. Přináší dlouhodobé srážky, rychlost Přináší dlouhodobé srážky, rychlost postupu fronty je relativně malá – 30km/h.

11 Teplá fronta

12 Studená fronta Rozhraní, kdy na místo teplé vzduchové Rozhraní, kdy na místo teplé vzduchové hmoty přichází studený vzduch a vytlačuje ji vzhůru. Studené fronty mohou být 1. druhu Studené fronty mohou být 1. druhu (především v zimě, pomalejší, trvalejší srážky) a 2. druhu (častěji v létě, rychlejší, intenzivnější bouřky, nárazovitý vítr).

13 Studená fronta

14 Okluzní fronta Okluzní fronta vzniká spojením teplé a studené fronty. Okluzní fronta vzniká spojením teplé a studené fronty. Spojuje prvky počasí obou front. Spojuje prvky počasí obou front. Teplá okluzní fronta - vzniká spojením teplé a studené Teplá okluzní fronta - vzniká spojením teplé a studené fronty, přičemž vzduchová hmota za studenou frontou je teplejší než vzduchová hmota před teplou frontou. U zemského povrchu je teplá fronta (viz obr.). Studená okluzní fronta - vzniká spojením teplé a Studená okluzní fronta - vzniká spojením teplé a studené fronty, přičemž vzduchová hmota za studenou frontou je studenější než vzduchová hmota před teplou frontou. U zemského povrchu je studená fronta.

15 Teplá okluze

16 Studená okluze


Stáhnout ppt "Atmosférické fronty. Atmosférická fronta Atmosférická fronta je rozhraní, které od sebe odděluje vzduchové hmoty různých Atmosférická fronta je rozhraní,"

Podobné prezentace


Reklamy Google