Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

CZ.1.07/1.4.00/21.2791 VY_32_INOVACE_ 563_VyOv9 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast: Člověk a společnost Předmět: Výchova k.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "CZ.1.07/1.4.00/21.2791 VY_32_INOVACE_ 563_VyOv9 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast: Člověk a společnost Předmět: Výchova k."— Transkript prezentace:

1 CZ.1.07/1.4.00/ VY_32_INOVACE_ 563_VyOv9 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast: Člověk a společnost Předmět: Výchova k občanství Ročník: 9. ročník Klíčová slova: Opakování učiva, formou „Riskuj“– soutěž skupin žáků, prezentace Autor: Mgr. Radka Sasýnová Vzdělávací zařízení: Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 Pionýrů 400, Frýdek-Místek Anotace : výukový materiál je určen pro práci s interaktivní tabulí a je umístěn na flash disku Ověřeno ve výuce dne: 17. září 2012

2 Opakování výchovy k občanství v 9. ročníku Víš nebo uhodneš???

3 člověk povolání vlast právo lidská práva

4 Opakování výchovy k občanství 8. ročníku: otázky ČLOVĚK: – Vyjmenuj základní etapy vývoje člověka – Uveď příklad krizového centra v našem městě, na které se můžeš obrátit v případě potřeby – BONUS – Uveď dva příklady neslovní komunikace – Které školní předměty (vědní disciplíny) se zabývají zkoumáním přírody? – Co je to denní režim a jak by měl ideálně vypadat?

5 POVOLÁNÍ: – Co by měl člověk dostat za dobře odvedenou práci? – Uveď příklad školy, kterou musíš vystudovat, abys měl maturitu – Při výběru povolání bych měl zohlednit své? – Jaké povolání vykonává člověk se zkratkou MuDr? – Vysvětli pojem solidarita – Co znamená pojem sebereflexe?

6 LIDSKÁ PRÁVA: –Co jsou základní práva člověka? – Vysvětli pojem xenofobie – Vysvětli pojem kolektivismus – Vysvětli pojem antisemitismus – Co znamená česky slovo konstituce? – Jak se jmenovala organizace na obranu lidských práv, která u nás vznikla v roce 1977?

7 PRÁVO: – Jaký druh smlouvy můžeš uzavřít (uveď konkrétní příklad)? – Kdy člověk nabývá plně způsobilost k právním úkonům? – Co jsou to morální normy? – Co jsou to právní normy? – Kdo řeší porušení práva? – Jak se nazývá (obecně) veřejný ochránce práv?

8 VLAST: – Jak se jmenuje gotická stavba, která se nachází v areálu Pražského hradu – Jmenuj výrobek z Moravskoslezského kraje – Jmenuj významnou osobnost Frýdku-Místku – Kde se vyrábějí varhany? – Kdo je autorem staveb na Pustevnách (architekt)? – Jak se nazývá přítok Ostravice ve Frýdku-Místku.


Stáhnout ppt "CZ.1.07/1.4.00/21.2791 VY_32_INOVACE_ 563_VyOv9 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast: Člověk a společnost Předmět: Výchova k."

Podobné prezentace


Reklamy Google