Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Teď si ukážeme místa na která se budeme při naších túrách moci vypravit. Jedná se o nejznámější místa v Dolomitech, které by turista rozhodně neměl minout.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Teď si ukážeme místa na která se budeme při naších túrách moci vypravit. Jedná se o nejznámější místa v Dolomitech, které by turista rozhodně neměl minout."— Transkript prezentace:

1 Teď si ukážeme místa na která se budeme při naších túrách moci vypravit. Jedná se o nejznámější místa v Dolomitech, které by turista rozhodně neměl minout.

2 Jezero di Braies a vrchol Seekofel 2810 m.n.m. Toto místo leží nejblíže PD Velehrad. Doba dojezdu je max. 25 minut.

3 Tre Cime, symbol Dolomitů, 2999 m.n.m. Okolí tohoto masivu nabízí mnoho tras, od lehkých až po náročnější. Navštívit Tre Cime znamená navštívit Dolomity.

4 Tofane – 3244 m.n.m. Jeden z nejpůsobivějších ale také nejvyšších vrcholů Dolomit. Opravdová výzva pro dobyvatele a lovce vrcholů.

5 Monte Piana – 2205 m.n.m. Snadno přístupná stolová hora s četnými pozůstatky 1. světové války. Náhorní planina nabízí panoramatické výhledy do širokého okolí.

6 Jezero Misurina nabízí odpočinkovou variantu dne stráveného v Dolomitech

7 Rifugio Fonfa Savio Toto malebné místo je dosažitelné celkem nenáročným výstupem. Je možno spojit s pobytem u jezera Misurina.

8 Trek údolím Travenanzes Nenáročný výšlap s výhledy na okolní masivy, a téměř na jeho konci:

9 Zajištěné trasy via ferrata Pro zájemce můžeme naplánovat výstupy po zajištěných trasách via ferrata. Tyto trasy umožňují turistům dostat se tam, kam se jinak dostanou jenom horolezci. Slézání via ferrat je něco napůl mezi vysokohorskou turistikou a horolezectvím.

10 Averau Sedlo je snadno dosažitelné. Na vrchol Averau vede via ferrata obtížnosti B.

11 Col di Lana - 2462 m.n.m. Zvaná též krvavá hora. Místo velmi těžkých bojů s pohnutou minulostí. Nenáročným trekem lze navštívit tuto horu, resp. to co z ní zbylo po masivní explozi.

12 Cristallino d'Ampezzo – 3221 m.n.m. Skupina vrcholů Cristallino d'Ampezzo bude lákavým cílem pro milovníky adrenalinových zážitků

13 Skupina Cristalo nabízí i méně náročné trasy s možností relaxačního pobytu u četných horských ples s výhledy na alpskou krajinu

14 I nejbližší okolí PD Velehrad nabízí spoustu vycházkových tras, na kterých budete mít možnost poznat způsob života zdejších obyvatel a přijmout jejich pohostinnost.


Stáhnout ppt "Teď si ukážeme místa na která se budeme při naších túrách moci vypravit. Jedná se o nejznámější místa v Dolomitech, které by turista rozhodně neměl minout."

Podobné prezentace


Reklamy Google