Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Příroda a okolí Spišské Nové Vsi

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Příroda a okolí Spišské Nové Vsi"— Transkript prezentace:

1 Příroda a okolí Spišské Nové Vsi

2 Spišská Nová Ves je vstupní branou do národního parku Slovenský ráj
Spišská Nová Ves je vstupní branou do národního parku Slovenský ráj. Ten je díky svým přírodním úkazům jedním z nejkrásnějších národních parků ve Střední Evropě. Milovníci přírody si zde přijdou na své v každém ročním období. Nabízí se možnost turistiky, cykloturistiky, návštěvy krasových jevů jako jsou jeskyně, skalní věže, propasti apod., v zimě lyžování.

3 Nabídka pro vášnivé turisty
Tomašovský výhled Chcete zažít ten zvláštní pocit svobody? Vyhlídka bez zábradlí Vám nabízí pohled z cca 140m. Cesta k ní je trochu náročná, díky velkému množství lávek a dřevěných žebříků, ale příroda Vás jistě očaruje svou rozmanitostí a pocit vítězství na vrcholu vrátí ztracenou energii. Nabídka pro vášnivé turisty Levočské vrchy jsou jedním z nejnižších pohoří Slovenského ráje. Avšak tyto malebné vrchy, pokryté z velké části lesy, jsou přístupné jen z okrajové části. Téměř celé území zaujímá vojenský prostor Kežmarok, proto nejvyšší kopec Čiernou horu (1289m) se Vám podaří jen stěží navštívit.

4 Holý Kameň Kocúrová, Kysel Hradisko Ostrá skala Piecky Prielom Hornádu
Státní přírodní rezervace na území Slovenského ráje, které se nabízí k pobytu na čerstvém vzduchu … Holý Kameň Kocúrová, Kysel Hradisko Ostrá skala Piecky Prielom Hornádu Sokol, Stratená Suchá Belá Tri kopce Mokrá Zejmarská roklina Vernárska tiesňava Že Vám název nic neřekne? Jediné řešení, které se nabízí … Zajeďte se podívat! Myslím, že nebudete litovat.

5 !!!jistě nebudete litovat!!!
Stratená jeskyně Vzniklý krasový systém je s délkou 22 km chodeb, síní a propastí druhý nejdelší ze slovenských jeskyní. Největší prostorou jeskyně je Pohádkový dóm, který je bohatě zdoben krápníky a stalagmity. Tato jeskyně je nalezištěm kostí medvěda jeskynního což z ní činí významnou paleontologickou lokalitu. Neváhejte a navštivte tuto královskou přírodu plnou povrchových i podzemních jevů !!!jistě nebudete litovat!!!

6 Spišská Nová Ves ubytování Zpracovala: Hamplová Věra, 3. D

7 Spišská Nová Ves je bránou do turisticky velmi atraktivní oblasti Národního parku Slovenský ráj. Je krajem, ve kterém se zachovali mnohé jedinečné památky dřívějšího rušného politického, hospodářského a kulturního života.

8 Při návštěvě Spišské Nové Vsi máte pestrou nabídku ubytování, ze které si jistě vyberete.

9 Hotel Metropol*** Hotel Metropol, nacházející se v centru města, poskytuje vhodné ubytování nejen turistům, ale i náročnějším klientům.

10 Hotel Preveza *** Hotel Preveza je umístěný v tichém prostředí mimo centrum města s výhledem na koupaliště, které je v areálu hotelu. Spišská Nová Ves je východiskem do Slovenského ráje. Ideální podmínky pro rodinnou rekreaci. Možnost návštěvy turistických zajímavostí v okolí (Slovenský ráj, Vysoké Tatry, Levoča, Spišský hrad aj.).

11 Park Hotel Centrum *** Moderní tříhvězdičkový hotel Vám nabízí komfortní ubytování v 1-lůžkových, 2-lůžkových, 2-lůžkových pokojích s přistýlkou a pohodlných apartmánech. Hotel se nachází na kraji památkové zóny náměstí v Spišské Nové Vsi.

12 Dále můžete využít ubytování v místních hostelech Limba a Nita.

13 V nabídce města je také nepřeberné množství chat, jejichž cena se pohybuje v rozmezí 350-3 500 SK.

14 Děkujeme za pozornost


Stáhnout ppt "Příroda a okolí Spišské Nové Vsi"

Podobné prezentace


Reklamy Google