Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Moravský kras Moravský kras Pozvánka do Moravského krasu Připravila Veronika Russová Připravila Veronika Russová Informace Zajímavosti Výlety Ubytování.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Moravský kras Moravský kras Pozvánka do Moravského krasu Připravila Veronika Russová Připravila Veronika Russová Informace Zajímavosti Výlety Ubytování."— Transkript prezentace:

1 Moravský kras Moravský kras Pozvánka do Moravského krasu Připravila Veronika Russová Připravila Veronika Russová Informace Zajímavosti Výlety Ubytování Závěr

2 Moravský kras je nejvýznamější krasovou oblastí České republiky. Rozprostírá se jen několik kilometrů od veletržního Brna, směrem na sever a severovýchod, prakticky až k Boskovicím. Tvoří jihozápadní část Drahanské vrchoviny. Je to neširoký pruh vápenců v šířce 2-6 km a délce asi 26 km. Moravský kras je nejvýznamější krasovou oblastí České republiky. Rozprostírá se jen několik kilometrů od veletržního Brna, směrem na sever a severovýchod, prakticky až k Boskovicím. Tvoří jihozápadní část Drahanské vrchoviny. Je to neširoký pruh vápenců v šířce 2-6 km a délce asi 26 km.

3 Jeskyně Balcarka Kateřinská jeskyně Punkevní jeskyně Jeskyně Sloupsko-šošůvské Macocha Doprava Informace pro vozíčkáře Ostatní jeskyně v ČR Provozní doby jeskyní a ceny vstupného na rok 2004 Obr.: Budova Ústřední informační služby na Skalním mlýně Punkevní jeskyně jsou otevřeny celoročně, ostatní jeskyně jsou otevřeny od února do října. Vstupenky do jeskyní se kupují přímo před jednotlivými jeskyněmi; výjimkou jsou jeskyně Punkevní, do kterých je možno vstupenky zakoupit na Ústřední informační službě na Skalním mlýně a v sezóně na informační službě blízko horního můstku propasti Macocha. Zejména v sezóně (květen-září) jsou vstupenky do Punkevních jeskyní často vyprodány a proto je vhodné si je zarezervovat předem (rezervaci lze provést až rok dopředu) na čísla 516413575, 516415354 nebo 516410024, fax 516415379. Na stejném čísle je Ústřední informační služba Správy jeskyní Moravského krasu. E-mail: uismk@cavemk.cz.uismk@cavemk.cz Provozní doba Ústřední informační služby Skalní mlýn: IV.-VI, IX. 8:00-16:30 VII.-VIII.8:00-17:00 X.-III.8:00-15:00 Propast Macocha představuje jeden z nejznámějších krasových jevů v České republice. Od roku 1914 je nedílnou součástí veřejnosti přístupných jeskyní Punkevních. Samotná propast vznikla s největší pravděpodobností prolomením zesláblé klenby obrovského podzemního dómu, protékaného ponornou říčkou Punkvou. Splynutím krasové sníženiny na povrchu s jeskyní se otevřela vertikální dutina o dnešní hloubce 138,5 m. Mohutné rozměry propasti umožňují denní osvětlení celé prostory a proto ji v krasové klasifikaci řadíme k propastem typu "light hole". Toto se odráží i v podmínkách klimatických a vegetačních. Ponorná říčka Punkva, která protéká dnem propasti, vzniká soutokem celé řady ponorných vodotečí, které protékají na území vápenců od severu a východu a spojují se.

4 Plavecký areál Vyškov Plavecký areál Vyškov Westernové Městečko Wild West Boskovice-Indiánská vesnice Ubytování v tee-pee, hod tomahavkem, oštěpem, střelba z luku. Westernové Městečko Wild West Boskovice-Indiánská vesnice Ubytování v tee-pee, hod tomahavkem, oštěpem, střelba z luku.

5 Ubytování Ubytování Penzion s restaurací naleznete za rybníkem, obklopený lesem a dalšími soukromými rekreačními chatami. V hlavní budově jsou převážně třílůžkové pokoje s možností přistýlky a zmíněná restaurace s celodenním stravováním. Vedle penzionu stojí tři samostatné chatky s dvěma lůžky a možností dalších dvou přistýlek. Ubytování lze objednávat písemně, telefonem nebo e-mailem. Penzion s restaurací naleznete za rybníkem, obklopený lesem a dalšími soukromými rekreačními chatami. V hlavní budově jsou převážně třílůžkové pokoje s možností přistýlky a zmíněná restaurace s celodenním stravováním. Vedle penzionu stojí tři samostatné chatky s dvěma lůžky a možností dalších dvou přistýlek. Ubytování lze objednávat písemně, telefonem nebo e-mailem.

6 mujweb.atlas.cz/www/morkras/ Proč jsem si vybrala Moravský kras? Proč jsem si vybrala Moravský kras? Jednou o prázdninách jsem ho navštívila moc se mi tam líbilo. Jednou o prázdninách jsem ho navštívila moc se mi tam líbilo.


Stáhnout ppt "Moravský kras Moravský kras Pozvánka do Moravského krasu Připravila Veronika Russová Připravila Veronika Russová Informace Zajímavosti Výlety Ubytování."

Podobné prezentace


Reklamy Google