Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Památky Spišská Nová ves. Hrad ve Spišské Jedna z nejcennějších památek Spíše spadající do Seznamu světových přírodních a kulturních památek UNESCO. Nachází.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Památky Spišská Nová ves. Hrad ve Spišské Jedna z nejcennějších památek Spíše spadající do Seznamu světových přírodních a kulturních památek UNESCO. Nachází."— Transkript prezentace:

1 Památky Spišská Nová ves

2 Hrad ve Spišské Jedna z nejcennějších památek Spíše spadající do Seznamu světových přírodních a kulturních památek UNESCO. Nachází se v nadmořské výšce 634 m, jeho rozloha zabírá 4 hektary půdy a je považován za jeden z největších hradních komplexů střední Evropy. Hrad má bohaté dějiny sahající až do doby kamenné, okolo hradu se odehrál nejeden boj a vystřídalo se mnoho majitelů. Nabízí Vám nesčetné množství krás a představení. Tel.: +420-53-4541336 Vstup: 1. 5. 2008 – 31. 10. 2008 Pondělí – Neděleod 9 do 18 hod (poslední vstup v 17 hod) Vstupné: dospělí a zahraniční turisté120 sk děti, studenti, důchodci 60 sk skupinová 100 sk/ osoba (min. 15 osob) rodinná vstupenka 270 sk (max. 6 osob) foto 0 sk video 60 sk Autem je přístup na placené parkoviště vzdálené 10 minut pěšky od brány hradu ( příjezd směrem od Hodkovic). Pěší výstup ze Spišského Podhradí k hlavní bráně trvá hodinu.

3

4 Další památky:

5 Obrázky z vystoupení

6 Spišská Kapitula Církevní městečko tyčící se na kopci naproti Spišskému hradu. Je charakteristické katedrálou s dvěmi románskými věžemi. Od roku 1776 je sídlem Spišského biskupství. Mezi jeho památky patří románská soška „ bílý lev“, oltář v Zápolského kaply a překrásné epitafy Imricha a Štefana Zápolských.

7

8 Další památky Spišské Podhradí – živé ř emeslnické m ě ste č ko. Nachází se zde nemocnice a klášter Milosrdných bratr ů. P ř ímo pod Spišským hradem se nachází kláštery Csákyovc ů v Hodkovicích a v Bijacovicích, kde je i gotický kostel a románská rotunda. Pod hradem se nachází stará obec Žehra s kostelíkem známým st ř edov ě kými nást ě nými malbami vysoké kvality.

9 Spišská Nová Ves Spišská Nová Ves je známá svým „ č o č kovitým“ nám ě stím. Dominuje mu novogotická v ěž, která je nejvyšší na Slovensku. Další památky jsou evangelistický kostel, barokní budova, ve které je dnes galerie Spíše, také je zajímavá budova Reduty s divadlem z po č átku našeho století

10 D ě kujeme za pozornost


Stáhnout ppt "Památky Spišská Nová ves. Hrad ve Spišské Jedna z nejcennějších památek Spíše spadající do Seznamu světových přírodních a kulturních památek UNESCO. Nachází."

Podobné prezentace


Reklamy Google