Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Posvátná hora Tchaj-šan (Taishan, Tai Shan) se nachází nad městem Tai An v provincii Šan-dong. Nadmořská výška hlavního štítu této hory Yu Huangdingu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Posvátná hora Tchaj-šan (Taishan, Tai Shan) se nachází nad městem Tai An v provincii Šan-dong. Nadmořská výška hlavního štítu této hory Yu Huangdingu."— Transkript prezentace:

1

2 Posvátná hora Tchaj-šan (Taishan, Tai Shan) se nachází nad městem Tai An v provincii Šan-dong. Nadmořská výška hlavního štítu této hory Yu Huangdingu je 1545 metrů.

3 V současnosti je jedním velkým turistickým lákadlem, přesto si však zachovala punc posvátnosti a přitahuje množství poutníků, kteří se zde modlí a pálí papírové peníze, aby si získali náklonnost bohů. Na posvátnou horu můžete vystoupat po svých, nebo se nechat vyvézt téměř až na vrchol minibusem či lanovkou. Pokud tedy zvolíte cestu pěšky, tak se nevyhnete útokům místních prodavačů, kteří se vám budou snažit vnutit všechno možné, tričky počínaje a odznáčky konče. Na druhou stranu si zase budete moci vychutnat přírodní scenérie a množství chrámků, které stojí podél cesty. Většina turistů však přijíždí autem až k bráně Zhong Shanmen, která je v polovině hory. Potom se vezou lanovkou k bráně Nan Tianmen, která je nejblíže vrcholu. Od brány Nan Tianmen na vrchol už musí každý po svých. Od úpatí na vrchol hory Tchaj-šan vede kamenné schodiště o 7000 schodech. I když se to nezdá jako příliš náročný výstup, některé úseky jsou přece jenom obtížnější. Zvláště schody u brány Nan Tianmen jsou velmi příkré a je zapotřebí mnoho sil absolvovat každý schod. Přesto je uprostřed lidského hemžení nemálo bělovlasých starců, kteří výstup na horu Tchaj-šan považují za důležitý životní cíl

4 Hora je od m ě sta pouhých 11 km

5 ... Ale ta objíž ď ka!

6 ... Ve 200 metrech nad mo ř em je to ješt ě rovinka. Pak ale silnice začíná stoupat až do výšky 1300 m.n.m. P ř evýšení je 1100 m !

7 .. Stavba silnice začala v roce 1998, skončila v roce 2005, celkové náklady byly 13.200.000 dolarů.

8 Cesta je strmá, zatáčky mají co nejmenší polom ě r

9

10

11

12 Našt ě stí je zde i jiný zp ů sob jak dosáhnout vrcholu, než po krkolomné silnici. Je zde 7,5 km dlouhá lanovka, která vás vyloží t ě sn ě pod vrcholem.

13 Cena $ 38 (skoro 800 Kč), prý to stojí za ty peníze, cestou je vidět dost památek.

14 Lanovka má 98 kabinek, každá je pro 8 osob.

15 Krásný pohled

16

17 Lanovka je postavena tak, aby vydržela i zem ě t ř esení, které zde není neobvyklé.

18

19 A jsme neho ř e. Tento „tunel” ve skále vznikl erozí vody a je to nejvýše položený takový útvar na sv ě t ě. Vysoký je 131,5 metr ů, široký 57 a dlouhý 60 metr ů. N ě komu prý p ř ipomíná bránu do nebe.

20

21 Jak už bylo ř ečeno, dostanete se sem lanovkou nebo autobusem, chcele-li až do „tunelu”, musíte ješt ě zdolat pár schod ů (t ě ch 7 000) po svých.

22

23 Druhá strana oblouku

24 V roce1999 p ř i mezinárodní letecké show, prolétají obloukem první letadla

25 Cesta dol ů je prý jednodušší

26 V blízkosti se nachází velké množství klášter ů a kostel ů. Tento nov ě postavený kostel stojí na místě, 400 let starého kostelíku z dynastie Ming.

27

28

29


Stáhnout ppt "Posvátná hora Tchaj-šan (Taishan, Tai Shan) se nachází nad městem Tai An v provincii Šan-dong. Nadmořská výška hlavního štítu této hory Yu Huangdingu."

Podobné prezentace


Reklamy Google