Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

JONÁŠ PETŘÍČEK VÝLETNÍ MÍSTA SLOVENSKO VYSOKÉ TATRY Vysoké Tatry jsou nejvyšší pohoří Slovenska. Jejich nejvyšší hora je Gerlachovský štít (2 654 m).

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "JONÁŠ PETŘÍČEK VÝLETNÍ MÍSTA SLOVENSKO VYSOKÉ TATRY Vysoké Tatry jsou nejvyšší pohoří Slovenska. Jejich nejvyšší hora je Gerlachovský štít (2 654 m)."— Transkript prezentace:

1

2 JONÁŠ PETŘÍČEK

3 VÝLETNÍ MÍSTA SLOVENSKO

4 VYSOKÉ TATRY Vysoké Tatry jsou nejvyšší pohoří Slovenska. Jejich nejvyšší hora je Gerlachovský štít (2 654 m). V Tatrách můžete chodit na horské túry.

5 SPIŠSKÝ HRAD Spišský hrad patří mezi největší zříceniny na Slovensku. Je zapsaný jako kulturní dědictví UNESCO.

6 TERMÁLNÍ PRAMENY Na Slovensku se nachází termální prameny. Z většiny jsou udělána koupaliště, některé zůstaly přírodní.

7 BRATISLAVA Bratislava je hlavní město Slovenska. Můžete zde vidět Bratislavský hrad, který je národní kulturní památkou Slovenska.

8 HERĽANSKÝ GEJZÍR Gejzír je chráněný přírodní výtvor, jeho voda je minerální. Poprvé vytryskl v 19. století do výšky 20 m. Jeho největší výška byla 112 m.

9


Stáhnout ppt "JONÁŠ PETŘÍČEK VÝLETNÍ MÍSTA SLOVENSKO VYSOKÉ TATRY Vysoké Tatry jsou nejvyšší pohoří Slovenska. Jejich nejvyšší hora je Gerlachovský štít (2 654 m)."

Podobné prezentace


Reklamy Google