Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vysoké Tatry. Vrcholy a štíty vysokých Tater Ve Vysokých Tatrách najdeme celkem 26 vrcholu převyšujících výšku 2500 metru.z toho je 8 běžně přístupných.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vysoké Tatry. Vrcholy a štíty vysokých Tater Ve Vysokých Tatrách najdeme celkem 26 vrcholu převyšujících výšku 2500 metru.z toho je 8 běžně přístupných."— Transkript prezentace:

1 Vysoké Tatry

2 Vrcholy a štíty vysokých Tater Ve Vysokých Tatrách najdeme celkem 26 vrcholu převyšujících výšku 2500 metru.z toho je 8 běžně přístupných turistům. Nejznámější štíty:-Gerlachovský štít

3 Nedostupné : Lomnický štít

4 Ledový štít

5 Kriváň

6 Dostupné: Slavkovský štít

7 Svinica

8 Panoramatický pohled

9 Doliny Ve Vysokých Tatrách se nachází 35 dolin.dna severních dolin jsou níže než dna dolin jižních. To je dáno ledovcovou činností. Nejznámější doliny:-Malá studená dolina

10 Velicná dolina

11 Vodstvo Vysoké Tatry se dělí ke dvěma úmořím : černomořskému a baltskému. Pramen zde mají některé významné řeky jako je například řeka Váh.Také jsou tu i vodopády. Mezi největší patří Obrovsky vodopád.

12 V Tatrách jsou také známé plesa: Štrbské pleso

13 Velké Hincovo pleso

14 Sedla Nejvyšším sedlem v tatrach je: Bystré sedlo:

15 Priečne sedlo

16 Fauna Ve Vysokých Tatrách by jsme našli i volně žijící zvířata.Například:Kamzík horský

17 Jelen

18 Liška obecná

19 Vypracovala: Nikola Doleželová V: Ostrově u Macochy Dne: 22.10 2008 Téma: Vysoké Tatry


Stáhnout ppt "Vysoké Tatry. Vrcholy a štíty vysokých Tater Ve Vysokých Tatrách najdeme celkem 26 vrcholu převyšujících výšku 2500 metru.z toho je 8 běžně přístupných."

Podobné prezentace


Reklamy Google