Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Robotický exoskelet z University of Michigan pro pacienty po úrazu končetin.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Robotický exoskelet z University of Michigan pro pacienty po úrazu končetin."— Transkript prezentace:

1 Robotický exoskelet z University of Michigan pro pacienty po úrazu končetin

2 Do současnosti „pouze nadefinované pohyby chůze počítačem řízené

3  2007 - Pohyb exoskeletu na základě snímání elektrických impulsů z nervových zakončení daných svalových skupin.  V současnosti zkoumají pohyb na základě snímání EEG pomocí husté sítě elektrod a převedení na pohyb.  Nositel je schopen během 30-ti minut se naučit ovládat exoskelet a během 3-4 dnů, se s nervovým systémem lépe sehraje a chůze je poté plynulá.

4  Po úrazech končetin, možné použití i u míšních lézí při snímání EEG  Nelze užít u neurodegenerativních onemocněních(ALS, RS)???  Exoskeleton zatím testují pouze na zdravých lidech. V roce 2008 započalo testování na postižených pacientech  Použití v praxi zatím nemožné z důvodu nutnosti zdroje stlačeného vzduchu

5 Prototyp exoskeletu dolní končetiny. Elektrody snímají impulsy z elektrod přiložených ke končetině, odtud jdou svazkem drátů do počítače aby se vrátily ve formě pokynů pro obsluhu pneumatického systému.

6  www.osel.cz www.osel.cz  ns.umich.edu ns.umich.edu


Stáhnout ppt "Robotický exoskelet z University of Michigan pro pacienty po úrazu končetin."

Podobné prezentace


Reklamy Google