Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola technická, Brno, Sokolská 1 Strojírenstvízaměření Automatizační a robotizační systémy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola technická, Brno, Sokolská 1 Strojírenstvízaměření Automatizační a robotizační systémy."— Transkript prezentace:

1 Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola technická, Brno, Sokolská 1 Strojírenstvízaměření Automatizační a robotizační systémy

2 Automatizace a robotika  Je využívána ve všech oborech, především ve strojírenství a elektrotechnice  Je perspektivním oborem  Nabízí široké uplatnění absolventům v praxi a ve studiu na VŠ  Aplikace oboru jsou využity  ve strojírenství  v energetice  v dopravě  v potravinářském průmyslu  v chemickém průmyslu  v automobilovém průmyslu  v zábavním průmyslu  v domácnosti  takřka ve všech oborech podnikání  Aplikuje nejmodernější poznatky z oblasti informačních technologií.

3 Aplikace v průmyslu  1. Ovládání a jištění motorů  2. Detekce objektů, tvarů a barev  3. Řízení rozběhu a pohybu  4. Ochrana obsluhy a bezpečné zastavování strojů  5. Zobrazení stavů a komunikace se stroji  6. Přístroje pro automatické ovládání, zpracování a přenášení shromážděných dat  7. Komunikace s různými automatizačními systémy v závodě  8. Napájení provozů elektrickou energií  9. Rozvody nn, optimalizace nákladů na energii kvalitu  10. Zajištění bezpečnosti a spolehlivosti rozvodů el. energie

4 Inteligentní obytné domy  1. Rozvod nízkého napětí  2. Rozvod nízkého napětí  3. Rozvod nízkého napětí  4. Datové rozvody  5. Zabezpečovací systémy

5 Aplikace v energetice  1. Větrná elektrárna  2. Rozvodna vvn/vn  3. Vysoké napětí  4. Rozvodna vn/nn  5. Úprava vody  6. Letiště  7. Silniční tunely  8. Telekomunikace

6 Inteligentní budovy  1. Rozvod nn  2. Rozvod nn ke koncovým uživatelům  3. Ovládání a správa budov (pohodlí, úspory energie, údržba)  4. Napájení elektrickou energií  5. Distribuční sítě dat, hlasu a obrazu  6. Ovládání motorů (ventilace, výtahy, eskalátory, generátory)  7. Ovládání a řízení osvětlení  8. Zabezpečení objektů

7 Využití v automobilovém průmyslu

8 Využití v letectví

9 Využití v dopravě, stavebnictví

10 Vybavení školy pro výuku a kurzy

11 Prvky automatizačních systémů  Senzory  Logické obvody  Řídící prvky  Pneumatické  Hydraulické  Elektronické  Logické  Kombinace uvedených  S podporou PC  Regulační systémy  Robotické systémy  Automatizační systémy

12 Senzory  Slouží ke snímání a přenosu informací od řízeného k řídícímu objektu.

13 Logické řídící obvody  Slouží jako prvky ovládací, regulační a automatizační techniky. Využívané od automobilů až po atomové elektrárny nebo v systémech řízení letadel.

14 Pneumatické řídící prvky  Jsou součástí regulačních a řídících systémů s uplatněním např. ve zdravotnictví, potravinářství.

15 Hydraulické řídící prvky  Jsou součástí regulačních a řídících systémů s uplatněním např. ve strojírenství a těžkém průmyslu.

16 Robotické systémy  Nejmodernější aplikace doplňující automatizované systémy řízení o manipulaci, montáž a další technologické operace.  Největší využití v automobilovém průmyslu a letectví.

17 Programovatelné automaty  Prvky automatizace s využitím nejmodernější výpočetní techniky, nasazené ve všech oblastech lidské činnosti. Najdeme je v domácích spotřebičích, automobilech stejně jako v letadlech nebo průmyslu.

18 Automatizační systémy  Jde o složité úseky autodirektivních jednotek a celků. Je možné je řetězit a vytvářet velice složité komplexní systémy, výrobní linky, montážní linky, systémy elektráren apod.


Stáhnout ppt "Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola technická, Brno, Sokolská 1 Strojírenstvízaměření Automatizační a robotizační systémy."

Podobné prezentace


Reklamy Google